Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Video: esimesed veelauakatsetused Väätsa Wakepargis

Äsja kirjutasime Väätsa Wakepargist. Need kõrged metallpostid, mis Väätsa paisjärve kallastele püsti said, ei ole elektripostid. See kaabel, mis ühest postist teiseni ulatub,  ei ole elektrikaabel. See kõik on palju ekstreemsem, särtsakam – see on siinmail esimene veelauapark.

Vaata videost, kuidas Väätsa Wakepargis veelauaga sõidetakse.

Veelauaparke on Eestis teisigi. Otepää pargi juhataja Aivar Kullamaa selgitas, et Eestis tehti veelauaspordiga algust 12 tagasi Tartus Anne kanalil. «See park oli avatud kaks aastat. Seade oli toodetud Saksamaal. Sellega oli alatasa probleeme ja varuosad jõudsid kohale suure viivitusega. Samad inimesed lõid mõne aasta hiljem oma seadmete tootmise Tartusse, mis on praegu seadmete tootmise tipp maailmas,» lausus ta.

Ridamisi lisandus parke Rahingele, Harkusse, Pärnu jõe suudmesse, Männikule, Viljandisse Paala järvele, seitse aastat tagasi Otepääle ja viis aastat tagasi Tõrvasse. Kolm neist (Tallinnas Estrella Wakepark, Rahinge park ning Otepääl) on Kullamaa teada seni end välja vedanud. «See on lahe ala, mille saab ühe veelkäiguga selgeks ja mis jääb külge terveks eluks,» ütles ta. «Paras on veelauaspordiga alustada seitsmeaastaselt, tagumine aeg alustada 65selt. Loob alustõed hilisemaks lumelaua-, surfilaua-, aerusurfi- ja rulasõiduks. Puhas selle sajandi noorte fun-sport, ei higi, ei pisaraid.»

Estrella Wakepargi juhataja Maria Poopuu sõnul on Eestis praegu toimivaid parke kolm. „Kuulduste kohaselt tuleb neid veel juurde, nii, et ootame põnevusega,“ ütles ta. „Alati hea, kui parke juurde tuleb, see ju annab märku, et tahtjaid on ehk sõitjaid tuleb aina rohkem peale ja eks see meie eesmärk ju olegi- spordiala arendada ja seda suuremale massile tutvustada.“

Vanuselist piirangut veelauaspordis pole. „Trennides käib meil päris noori, 6-7aastaseid ning samuti on ka sõitmas käinud 75aastased ehk kõik, kes vähegi tahavad, saavad seda proovida ja see on aina rohkem populaarsust koguv spordiala,“ sõnas Poopuu. „Usun, et parkide juurd ehitamine teeb selle ala veelgi populaarsemaks ning toob juurde uusi huvilisi.“

Tagasi üles
Back