Kohus kinnitas Väätsa Agro uue saneerimiskava

FOTO: Andrus Eesmaa

Pärnu maakohus kinnitas eile oma määrusega ASi Väätsa Agro uue saneerimiskava, mis näeb ette meetmed Eesti ühe suurema piimafarmi ja Järvamaa olulisema tööandja tegevuse jätkamiseks ja kõigi võlausaldajate huvide parimaks kaitseks.

Kohus tugines saneerimiskava kinnitamisel seda hinnanud ekspertide arvamusele, mille kohaselt suudab Väätsa Agro saneerimismenetluses täita oma kohustusi võlausaldajate ees oluliselt paremini kui pankrotimenetluses, ütles ASi Väätsa Agro juhatuse esimehe Tiit Tuuleveski.


“Väätsa Agro jooksev majandustegevus on kasumlik juba alates 2010. aasta suvest ja saneerimine annab meile reaalse võimaluse jätkata farmi stabiilset ning kasumlikku majandamist. Kuna saneerimiskava hakkab kehtima kohe, sõltumata kohtumääruse võimalikust vaidlustamisest, teeme võlausaldajatele esimesed väljamaksed kava järgi juba järgmisel kalendrikuul ehk detsembris,” lausus Tuuleveski.


Kinnitatud saneerimiskava näeb ette meetmed Väätsa Agro tegevuse jätkamiseks viisil, mis tagab kõigi võlausaldajate huvide parima kaitse. Uue saneerimiskava koostamisel on arvestanud eelmise saneerimiskava menetlemise käigus riigikohtu poolt antud juhistega, kuidas tagada kõigi võlausaldajate võrdne kohtlemine.


AS Väätsa Agro on Eesti üks suuremaid piimafarme, mis tootis 2010. aastal kokku üle 13.000 tonni piima. Väätsa Agros töötas oktoobri lõpu seisuga 140 töötajat, millega ettevõte on Väätsa valla suurim tööandja.
 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles