44 kohalikku omavalitsust soovivad tänavavalgustust uuendada

Tänavavalgustus, foto on illustratiivne.

FOTO: Margus Ansu / Postimees

Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK)  tänavavalgustuse uuenduse teise vooru laekus tähtajaks 44 taotlust. Kokku küsitakse toetust 33,22 miljonit eurot ja projektide kogumaksumus on 47,22 miljonit eurot.

 

„Tänavavalgustust soovitakse uuendada üle Eesti ja erinevas mahus, nii jäävad soovitud toetussummad 41 000 euro kuni kolme miljoni euro vahele,“ ütles KIKi energeetika valdkonnajuht Eduard Sizov. „KIK hindab nüüd taotluste vastavust toetuse andmise aluseks olevale määrusele ning toetuse saajad selguvad 2019. aasta alguses.“

Toetuse andmise eesmärk on korrastada vananenud tänavavalgustuse taristut, mille tulemusel väheneb ajakohaste valgustite ja juhtimistehnoloogia tõttu energia kasutus. Taotleja sai olla kohaliku omavalitsuse üksus või äriühing, mis kuulub ühele või mitmele kohalikule omavalitsusele.

Ühe kohaliku omavalitsuse üksuse kohta on taotlusvoorus võimalik rahastada 80 kuni 1500 tänavavalgustuspunkti uuendust. Suurim taotlussumma ühele projektile on kolm miljonit eurot ning toetuse vähim osal abikõlblikest kuludest on 35 ja suurim osa 80 protsenti.

Toetuse andmise eesmärk on korrastada vananenud tänavavalgustuse taristut, mille tulemusel väheneb ajakohaste valgustite ja juhtimistehnoloogia tõttu energia kasutus.

Esimeses voorus sai toetust 22 tänavavalgustuse ümberehituse projekti kogusummas ligi 10 miljonit eurot. Teise taotlusvooru maht on 20 miljonit eurot.

Toetust antakse meetme „Energiasäästu ja taastuvenergia osakaalu suurendamine” tegevuse „Tänavavalgustuse taristu renoveerimine” eesmärkide elluviimiseks. Meetme töötas välja majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning seda eraldatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist.

KIK rahastab keskkonnaprojekte Eesti keskkonnatasudest laekuvast rahast, CO2 kvoodimüügi tuludest ning Euroopa Liidu tõukefondidest. Lisaks pakub KIK võimalust taotleda sihtotstarbelist laenu keskkonnaprojektide elluviimiseks. Kaheksateistkümne aastaga on riik KIKi kaudu toetanud ligi 20 000 keskkonnaprojekti.

Tagasi üles
Back