Eesti Laul 2019 võistlusele saabus 216 laulu

jaga E-post prindi artikkel saada vihje loe ja lisa kommentaare

Eesti Laul 2018

FOTO: Elu24

Kuula artiklit

Täna südaööl lõppes Eesti Laul 2019 võistluslugude veebikeskkonda laadimine. Seekordse Eesti Laulu poolfinaalidesse pääsemist loodavad 216 laulu autorid ja esitajad. Pooled esitatud lauludest on eestikeelsed ja pooled võõrkeelsed. 

“Soovisin, et võistlusele saadetaks võimalikult valmis toodetud laulud ja selle tõttu ei osanud ma nii palju osalejaid oodata. Lugude tase on sealjuures kõrge,” kinnitas Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula. Pooled lauludest on eesti keeles. Võõrkeelsetes lauludes kõlab inglise, hispaania, vene ja saksa keelt. 

Esmakordselt pääseb Eesti Laulu poolfinaalidesse 24 laulu, varasema 20 asemel. Poolfinaalidesse pääsenud laulude nimed, autorid ja esitajad avalikustatakse 15. novembril Ringvaate saates ja laulud 1.detsembril Eesti Laulu erisaates.

Esmakordselt pääseb Eesti Laulu poolfinaalidesse 24 laulu, varasema 20 asemel.

Sellel aastal tuli Eesti Laulul osalemiseks maksta osalustasu. Sõltuvalt esitatava loo keelest oli see 25 või 50 eurot. Võistluslugude osalustasudelt kogunes 8100 eurot ning see kantakse Eurovisioonile jõudva Eesti Laulu võiduloo lavashow fondi.

Eesti Laul 2019 poolfinaalid toimuvad 31. jaanuaril ja 2. veebruaril Tartus, TÜ Spordihoones. Suurjooneline finaalkontsert toimub 16.veebruaril Saku Suurhallis. ”Olen kindel, et Tartu poolfinaalid pakuvad artistidele, publikule ja televaatajatele suurepärase elamuse. Saku Suurhalli üritused on end korduvalt tõestanud ning korraldusele on hea kõrge latt seatud,” rääkis Rahula.

Tagasi üles