Järvamaal on 11 kuuga juhtunud ligi 200 tööõnnetust

Kuido Saarpuu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Keevitamine on üks töötavatele täiskasvanutele suunatud kursustest, mis on Valgamaa kutseõppekeskuse täiskasvanute koolituskeskuses väga populaarne.
Keevitamine on üks töötavatele täiskasvanutele suunatud kursustest, mis on Valgamaa kutseõppekeskuse täiskasvanute koolituskeskuses väga populaarne. Foto: Postimees/Scanpix

Käesoleva aasta 11 kuuga on registreeritud 4673 tööõnnetust, sh ligi 200 Järvamaal. 64% õnnetusest juhtus väikeste ja keskmise suurusega ettevõtetes. Kõik sel aastal tööl hukkunud inimesed olid mikro, väikese või keskmise suurusega ettevõtte töötajad.

Kõigist 2018. aasta esimese 11 kuuga registreeritud 4673 tööõnnetustest juhtus 3014 mikro-, väikese või keskmise suurusega ettevõttes. Nende ettevõtete arvele jääb ka pea kolmveerand kõigist raske tagajärjega tööõnnetustest. Tööl on sel aastal elu kaotanud seitse inimest, lisaks on täpsustamisel nelja surmaga lõppenud tööõnnetuse asjaolud. Üks hukkunutest töötas keskmise suurusega ettevõttes, kuus väikeettevõttes ning neli mikroettevõttes. Surmaga lõppesid tööd metallitoodete tootmisel, ehitusel, veonduses ja laonduses, mäetööstuses ning elektrienergia tootmisel. Suurettevõtetes pole sel aastal ükski õnnetus lõppenud töötaja surmaga.

Tööinspektsiooni teabeosakonna juhataja Kristel Abel ütles, et Järvamaal on seni registreeritud 197 tööõnnetust. Neist 145 olid kerged, 51 rasked ning üks õnnetus lõppes surmaga. Enim õnnetusi juhtus põllumajanduses, puidutööstuses ja metalltoodete tootmises - seal juhtus ka surmaga lõppenud õnnetus. Ta märkis, et tegemist on esialgsete andmetega ning mitmete õnnetuste asjaolud on veel täpsustamisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles