Tee head: Türil saab pärast jõule verd anda

Doonoripäev Paides

FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Regionaalhaigla verekeskus annab teada, et 27. detsembril saab Türi kultuurimajas verd anda. Järgmise aasta jaanuaris külastab regionaalhaigla verekeskuse meeskond veel kahte kohta Järvamaal.

Türil saab verd anda 27. detsembil kultuurimaja saalis kell 10.30-15.00. Järgmine kord jõuavad verekogujad Järvamaale juba 3. jaanuaril, mil saab kell 10.30-15.00 doonoriks minna Paide muusika- ja teatrimajja. 22. jaanuaril kell 10.00-13.00 kogutakse verd Aravete keskkoolis.

Praegu vajab regionaalhaigla verekeskus väga 0, A ja B reesusnegatiivsete doonorite abi. Hetkel on haiglaravil mitu raskes seisundis patsienti, kes vajavad nimetatud gruppide verest valmistatud verekomponentide ülekandeid. Verekeskus ootab doonoriks nii regulaarselt verd loovutavaid doonoreid kui ka neid inimesi, kes pole varem doonorid olnud või kelle vereloovutused on jäänud aastate taha.

Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles