Ilmaprognoos: käre pakane püsib veel mõnda aega

Väljas paugub pakane

FOTO: Marko Saarm / Sakala

Riigi ilmateenistuse andmetel püsib käre pakane veel kogu alanud nädala. Mõni päev võib ka lund sadada, kuid õhutemperatuur on kogu aeg miinuses ja võib langeda alla 15 miinuskraadi.

Teisipäeval saab ülekaalu kõrgrõhuhari, ilm on sajuta ning mõneks ajaks selgineva taevaga. Öö on rahulik, päeval pöördub tuul lõunakaarde ja õhtupoolikul tugevneb. Õhutemperatuur on öösel -14..-19, sisemaal langeb kohati -23°C-ni, meretuulega rannikul jääb üle -10°C, päeval -10..-15, meremõjuga rannikul kuni -5°C.

Ilm teisipäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäeval laieneb üle Läänemere madalrõhulohk ja toob lund. Tuul on öösel võrdlemisi tugev ning puhub lõunast ja edelast, päeval pöördub läänekaarde ja nõrgeneb. Õhutemperatuur on öö hakul saartel ja läänerannikul kuni -5°C, sisemaal -8..-13, Ida-Eestis -15°C ümbruses, hommikuks tõuseb, päeval 0..-5, Ida-Eestis kuni -8°C.

Ilm kolmapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval kaob nõrgenev madalrõhulohk ilmakaardilt ning tõusva õhurõhu foonil on kohatisi lumehooge. Tuul on võrdlemisi nõrk, puhub öösel põhjakaarest, päeval pöördub itta ja kagusse. Õhutemperatuur on -3..-8, idapoolsetes maakondades langeb hommikuks alla -10°C, ennelõunal oluliselt ei tõuse, pärastlõunal langeb.

Reedel jõuab Skandinaaviast Soome uus väike madalrõhkkond ja tõstab lõunakaare tuule tugevaks. Kohati sajab lund. Õhutemperatuur on öösel -5..-10, Ida-Eestis kuni -15°C, saarte rannikul on veidi pehmem, päeval -3..-8°C.

Tagasi üles