Pott on tehtud männipuust ja peitsitud linaõliga. Ümber on tõmmatud raudvitsad, et puu kasvades potti lõhki ei rebiks.
Potil on all rattad, et seda saaks saalis liigutada. Nüüd on palm juba jälle nii palju suuremaks ja raskemaks läinud, et rataste kõrvale tuli puuklotsid potti toetama panna.
13 aastat tagasi sai puu ümber ka lehti toetava raami, kuid seegi peaks nüüd juba kõrgemal olema, sest suured lehed kipuvad liiga longu vajuma.
Oidermaa sõnas, et potti liigutada oleks praegu keeruline. Selleks on vaja mitme mehe rammu või siis kraanat.
Et Taristoni saal seisab suurema osa ajast tühjalt, ei jää suur puu seal kellelegi ette ja seda polegi vaja nihutada. Rahulikus ja ühtlaselt soojas keskkonnas ongi puul hea kasvada.
KOMMENTAAR
Urmas Laansoo
Tallinna botaanikaaia metoodik, palmide ekspert
Tegemist on kanaari datlipalmiga (Phoenix canariensis), mis nagu nimigi ütleb, on pärit Kanaari saartelt. Looduslikult leidub seda palmi liiki ainult Kanaaridel.
Datlipalme on üsna lihtne seemnest kasvatada. Värske seeme idaneb üks-kaks kuud.
Kanaari datlipalm on populaarne just jahedama kliimaga aladel, toapalmina ja siseruumide haljastuses.
Tänavapuuna ja parkides ning aedades kasvatatakse kanaari datlipalmi subtroopilise kliimaga aladel ja parasvöötme soojemas osas. Kanaari datlipalm talvitub avamaal ka Iirimaal ja Inglismaa ranniku lähedastel aladel.
Päikeselistest kasvukohtadest pärit taimena on kanaari datlipalm valgusnõudlik taim.
Kastmise sageduse, temperatuurikõikumiste või õhuniiskuse suhtes ei ole liik nõudlik, mis teeb taimest Eestiski sageli kasvatatava palmiliigi. Seda siiski vaid tubastes tingimustes, sest avamaal see palm Eestis ei talvitu.