Päästeamet: vingugaasi avastamisel peab kontrollima kõiki kortereid

Vingugaasiandur tuleks peale gaasiseadmetega eluruumide paigaldada ka muudesse ruumidesse, kus on küttekoldeid (nt pliit, ahi, kamin), millest võib põlemise käigus eralduda vingugaasi. Vingugaasiandur ei asenda suitsuandurit ega vastupidi.

FOTO: Suitsuandur.ee

Päästjad peavad pärast vingugaasilekke likvideerimist kontrollima kõiki ühe trepikoja kortereid ja päästeamet palub sellesse mõistvalt suhtuda.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Võib juhtuda nii, et kui ühes korteris on tuvastatud gaasileke, tekib vajadus kontrollida kõiki trepikoja kortereid ja seda isegi öösel, teatas päästeameti pressiesindaja kolmapäeval BNS-ile. "Palume suhtuda mõistvalt," lisas ta.

"Gaasiseadmetest põhjustatud õnnetuste vältimiseks on kohustuslik paigaldada  vingugaasiandur eluruumidesse, kus on korstnaga ühendatud gaasiseade," sõnas pressiesindaja. "Vingugaasiandur annab märku vaid siis, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus hakkab lähenema tasemele, mis on ohtlik inimese tervisele ning esimene ja kõige lihtsam samm, mida igaüks meist saab kohe teha, on osta vingugaasiandur."

Tagasi üles