Kellele telliseid, kellele diivaneid: Wabalinna maja müüakse tühjaks

Wabalinna maja kohvik.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Wabalinna majas toimub kolimiseelne tühjendusmüük.

Müüakse asju, mis on olnud Wabalinna maja tegevustega seotud ning müügist saadavat tulu kasutatakse kolimiseks uude kohta. Müük toimub 11.-22. märtsil ainult tööpäevadel kell 11-15 Wabalinna majas (Tallinna tn 11, Paide).

Eelkõige on müügis meie ehitusliku vanamaterjali lao kraam. Ent lisaks müüakse maha ärklikorruse galeriis asunud mööbli (kaks nahkdiivanit, üks nahktugitool, kaks tekstiilkattega tugitooli) ning kangasteljetoas on müügis igasugu Wabalinna nodi: Paide SRIKi ja Vabakonna pusa ja T-särgid, veidrad nokatsid, raamatuid, kleepsud jms.

Mõne esinejate poolt signeeritud plakati ja ehk ka millegi muu põneva müügiks korraldame 15. märtsil kell 13 oksjon. Sel päeval ärkab hetkeks ellu Wabakohvik.

Mõne esinejate poolt signeeritud plakati ja ehk ka millegi muu põneva müügiks korraldame 15. märtsil kell 13 oksjon. Sel päeval ärkab hetkeks ellu Wabakohvik.

Wabalinna maja ja seal tegutseva säästva renoveerimise infokeskuse (SRIK) üks eestvedajatest, Rainer Eidemiller on Järva Teatajale kinnitanud, et märts on Wabalinna majale viimane kuu.

«Me nüüd vaatamegi siin kriitilise pilguga üle, kas on tingimata vaja kõik asjad uude kohta kolida või on midagi sellist, mille saab maha müüa,» on Rainer Eidemiller öelnud. «Eks me ole vanamaterjali kogunud selleks, et seda müüa, lihtsalt muude tegemiste tõttu on see veidi seisma jäänud.»

Eidemiller lisas, et võibolla on kogunenud veel üht-teist, mida hädavajalik kolida pole. «Vaatamegi siis, mille vastu inimestel huvi on,» märkis ta.

Ajakeskus Witten­stein sai piirkondade konkurentsivõime tugevdamise projektiga oma tegevuse laienduseks toetust ning soovib kujundada Tallinna tänavast 19. sajandi Eesti väikelinna eluolu tutvustava muuseumitänava.

Selleks on kavas rajada Tallinna 11 hoonesse (Wabalinna maja) Brasche apteegimuuseum ja dr Hesse ravikoda. Tallinna 9 ruumesse tuleb sepikoda, puutöökoda, limonaadi- ja õllepruulimiskoda ning käsitöökoda.

Uus, interaktiivne muuseum Tallinna tänavas valmib plaani järgi 2020. aasta septembriks.

Tagasi üles