Saada vihje

Instituut koostas soovitused lasteasutuste puhvetites müüdavale toidule

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Koolitoit. Foto on illustreeriv.
Koolitoit. Foto on illustreeriv. Foto: Liis Treimann

Tervise Arengu Instituut (TAI) avaldas täna juhendi lasteasutusutes tegutsevates müügikohtades pakutava toidu kohta. Juhend põhineb Eesti toitumissoovitustel.

 

Juhendi koostamise eesmärk on abistada lasteasutuse pidajat, et hinnata lasteasutuste puhvetites ja müügiautomaatides pakutava toidu sobivust lastele ja muuta valikud rohkem tervist toetavaks.

Juhend on soovituslik ja selles tuuakse välja toidud, mida eelistada ja ka need, mida  lasteasutustes pigem mitte pakkuda. Viimaste hulka kuuluvad näiteks energiajoogid, lisatud suhkrutega joogid, suure soolasisaldusega näksid, aga ka šokolaadid, kommid, jäätised, küpsised, magusad saiakesed ja koogid.

Juhendi koostamise eesmärk on abistada lasteasutuse pidajat, et hinnata lasteasutuste puhvetites ja müügiautomaatides pakutava toidu sobivust lastele ja muuta valikud rohkem tervist toetavaks.

„Inimese toitumisharjumustele pannakse alus lapsepõlves. Ebapiisav, tasakaalustamata või ühekülgne toitumine lapsena avaldab tervisele mõju kogu ülejäänud elu,“ ütles TAI toitumise ja liikumise valdkonna juht Haidi Kanamäe. „Kuna lapsed veedavad märkimisväärse osa oma päevast koolis, siis on igati mõistetav, et koolikeskkond peaks olema lapse tervist võimalikult toetav. Üheks osaks sellest on ka toitumine. Tuleks jälgida, et ka puhvetites pakutava toidu valik annaks lastele vajalikke toitaineid ning aitaks piirata ülekaalulisuse levikut.“

Lisaks Eesti toitumis- ja liikumissoovitustele arvestati juhendi koostamisel Eesti rahvastiku toitumise uuringu ja Laste  kasvu  seireuuringu tulemusi, Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusi lastele suunatud kõrge soola, suhkrute ja küllastunud rasvhapete sisaldusega toodete turundamise piiramiseks ning tegelikku turuolukorda.

Juhendi koostas Tervise Arengu Instituut koostöös Sotsiaalministeeriumi, Maaeluministeeriumi ja Terviseametiga.

Juhendi leiab terviseinfo.ee leheküljelt SIIT!

Tagasi üles