E, 6.02.2023

1. jalaväebrigaad tähistab aastapäeva Paideski

Kuido Saarpuu
1. jalaväebrigaad tähistab aastapäeva Paideski
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Eesti Kaitsevägi

Täna tähistab 1. jalaväebrigaad Tapa linnakus oma 102. aastapäeva, mille puhul tunnustatakse pidulikul rivistusel parimaid teenistujaid ja töötajaid ning linnak avab oma uksed kõigile riigikaitsekursuse õpilastele üle Eesti. Video!

„Väeosa väärtust ei hinnata mitte selle järgi, millal see loodud on, vaid selle järgi, mida see on korda saatnud ja millised on selle võimekused. Iga allüksus annab brigaadi väärtusele olulise panuse ning on hea näha, et ka allüksused on järjest rohkem hakanud pöörama tähelepanu ajaloo talletamisele ning möödunud tegude väärtustamisel,“ ütles brigaadiülem kolonel Vahur Karus.

Aastapäeva tähistamine sai alguse juba eile, mil brigaadiülem kolonel Vahur Karus asetas Riigikülas toimunud mälestustseremoonial pärja jalaväepolgu mälestusmärgile ning jätkus täna hommikul piduliku rivistusega, mille käigus anti üle aunimetused brigaadi aasta tegijatele.

1.jalaväebrigaadi aasta ohvitseri aunimetuse pälvis leitnant Reio Tammekand staabi- ja sidekompaniist, aasta allohvitseri tiitliga tunnustati vanemveebel Tanel Vichterpali 1. jalaväebrigaadi staabist ning aasta sõduriks nimetati kapral Mikk Tragon Scoutspataljonist.

Aastapäeva pidustused lõpevad brigaadiülema piduliku vastuvõtuga täna õhtul Paides.

Traditsiooniliselt anti ka aunimetused aasta reservväelasele, kelleks osutus kapten Margus Kalda ning aasta töötajaks sai proua Merje Noormaale. Lisaks tunnustati ka parimaid ning silmapaistvamaid ajateenistust läbivaid sõdureid, tegevväelasi, reservväelasi ja töötajaid.

Pidulikku rivistust olid vaatamas ka avatud uste päeva raames kohale tulnud riigikaitsekursuse õpilased, kellele avaldas avanenud vaatepilt igati muljet. „Oli uus kogemus näha nii võimsat rivistust, kus kõik on nii korrektne ja kõik teavad täpselt, mida tegema peavad,“ jagas oma muljeid Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi 11.klassi õpilane Jarko Liiva.

Lisaks oli õpilastel võimalus tutvuda nii Eesti kui liitlaste tehnika ja relvastusega, linnaku, kasarmute ja sõdurite igapäevaeluga.

Aastapäeva pidustused lõpevad brigaadiülema piduliku vastuvõtuga täna õhtul Paides. 1. jalaväebrigaad on kaitseväe peamine manööverüksus, kuhu kuulub enamik ajateenistuse jooksul väljaõpetatavatest üksustest. Brigaadi koosseisu kuuluvad elukutselistest kaitseväelastest koosnev kiirreageerimisvõimega Scoutspataljon ning ajateenijate ja reservväelaste baasil komplekteeritavad Kalevi ja Viru jalaväepataljonid, tagalapataljon, pioneeripataljon, õhutõrjepataljon, suurtükiväepataljon, staabi-ja sidekompanii, tankitõrjekompanii, luurekompanii, liitlaste praegu Ühendkuningriigi ja Belgia ja Prantsusmaa kaitseväelastest koosnev lahingugrupp ning Kaitseliidu Kirde maakaitseringkonna lahingugrupp.

Märksõnad
Tagasi üles