Näitleja õpetab Paides diabeedi vastu võitlema

Lauri Mäesepp

FOTO: Marko Saarm / Sakala

7. mail tulevad näitleja Lauri Mäesepp ja tervisenõustaja-toitumisnõustaja Liis Orav Paidesse, et viia läbi diabeediteemaline koolitus. Kahetunnise koolituse käigus lubavad nad jagada kõige efektiivsemaid teaduslikult tõestatud elustiilinõuandeid ja -teadmisi, mis on aidanud tuhandetel inimestel üle maailma teist tüüpi diabeeti peatada.

Mäesepp ja Orav ütlevad ürituse tutvustuses, et teist tüüpi diabeet on krooniline progresseeruv haigus vaid sellisel juhul, kui inimene ei muuda oma elustiili ja toitumist. Seega on teist tüüpi diabeedikul kaks võimalust: Kas süüa elu lõpuni ravimeid või oma haiguse progress elustiili parandamise abil peatada ning seeläbi ennetada teist tüübi diabeediga seotud tüsistusi ja vähendada ravimite võtmist.

Koolitusele on oodatud kõik, kes soovivad teist tüüpi diabeeti ennetada ning peatada. Eelkõige aga teist tüüpi diabeedi, eeldiabeedi, metaboolse sündroomi ning liigse kehakaaluga inimesed.

Koolitus toimub Paide muusika- ja teatrimaja väikses saalis ning see kestab koos vaheajaga kaks ja pool tundi. Ürituse kohta leiab rohkem infot Facebookist.

Pikem lugu Lauri Mäesepaga ilmub nädala teises pooles.

Tagasi üles
Back