Valik on tehtud: vaata, kes pääsesid juubelipeole tantsima

  • Kutse tantsupeol esinema on saanud 713 kollektiivi

XVIII tantsupidu «Meri»

FOTO: Liis Treimann.

XX tantsupeo „Minu arm“ 333 maakondlikku eelproovi on lõppenud ning kunstilise toimkonna valiku põhjal esineb tantsupeo kolmel etendusel 713 kollektiivi, sealhulgas 15 väliseesti kollektiivi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kutse tantsupeol esinema on saanud 713 kollektiivi, kuhu kuulub 10 540 tantsijat ja võimlejat. Tantsupeo tegelaskond on sel korral suurem kui kunagi varem, kuna lisandunud on täiesti uus rühmaliik – pererühmad. Kollektiivide akrediteerimine peole toimub juunikuu esimestel nädalatel ning siis selgub peoliste koguarv koos rühmade juhendajate, lastekollektiivide saatjate, kunstilise toimkonna ja tehnilise-korraldusliku tugitoimkonnaga.

Eelproovide käigus hinnati rühmade esituse juures peamiselt tantsu tehnilist ja kunstilist taset, tantsu vastavust lavastaja kirjeldusele, rahvarõivaste kandmise oskust ja korrektsust ning üldist esinemiskultuuri. „Kõikide rühmaliikide teistest eelproovidest paistis silma hea tase ja pühendumus, täname südamest kõiki tantsupeoks valmistujaid!“ tunnustas pealavastaja Vaike Rajaste kõiki tantsukollektiive tehtud töö eest.

Tagasi üles