Muuseumid on Eestis endist viisi populaarsed

TRT01: RINGHÄÄLINGUMUUSEUM : TÜRI, EESTI, 15MAY02 - Legendaarsele lastesaatestaarile Ruth Püssile pühendatud näitus Türil asuvas Eesti Ringhäälingumuuseumis. Pildil käsitsi valmistatud raadiovastuvõtja aastast 1935. om/Foto OVE MAIDLA POSTIMEES

FOTO: OVE MAIDLA / PM/EMF

Eelmisel aastal külastati muuseume Eestis ligi 3,4 miljonit korda. Võrreldes seda rekordilise külastajate arvuga 2017. aastal, oli külastusi siiski 100 000 võrra vähem.

Möödunud aastal oli Eestis 190 muuseumi 249 külastuskohaga. Iga kolmas muuseum oli koduloomuuseum ning neljandik erimuuseumid, mis on spetsialiseerunud mõnele kitsamale teemale.

Külastajate silmis olid populaarseimad just viimased. Erimuuseume külastati möödunud aastal kokku üle 750 000 korra. Ka kunstimuuseumidesse jagus palju külastajaid, kokku käidi neis 650 000 korda.

Haridusprogrammidest osavõtjaid leiab samuti kõige rohkem erimuuseumidest ja kunstimuuseumidest. Kui kooliealised külastajad osalesid eelkõige erimuuseumide ning teadus- ja tehnikamuuseumide haridusprogrammides siis täiskasvanute seas olid populaarseimad kunstimuuseumide haridusprogrammid.

Külastajate silmis olid populaarseimad just viimased. Erimuuseume külastati möödunud aastal kokku üle 750 000 korra.

Hoolimata mõningasest langusest on Eesti muuseumikülastuste arvu poolest endiselt Euroopas esimeste seas. Kui Eestis oli 1000 elaniku kohta veidi üle 2500 muuseumikülastuse, siis Euroopa muuseumide statistika organisatsiooni EGMUS andmetel jääb vastav näitaja enamuses Euroopa riikides oluliselt madalamale.

Tagasi üles