Suvesoojus kestab nädala keskpaigani

Päike

FOTO: HEGE-LEE PAISTE

Riigi ilmateenistuse andmetel algab nädal lausa suviselt kuumalt: päevane õhutemperatuur võib küündida 27 kraadini. Nädala keskpaigas peaks madalrõhkkond tooma meile äikese ning seejärel langeb õhutemperatuur alla 20 kraadi.

Esmaspäeval ulatub Kesk-Euroopast madalrõhkkonna serv ikka Läänemere äärde, kaguvoolus lisandub niiskust ja pilvi on enam. Kohati sajab hoovihma, võimalus on suurem Eesti lääne- ja põhjaservas. Idakaare tuul tugevneb eelkõige põhjarannikul. Õhutemperatuur on öösel 11..15, madalamates kohtades langeb veidi alla 10°C, päeval 22..26, meretuulega rannikul ikka alla 15°C.

Ilm esmaspäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Teisipäeval jääme Kesk-Euroopas püsiva madalrõhkkonna ja põhjaaladel valitseva kõrgrõhkkonna piirimaile. Kohati võib üksik hoog vihma tulla. Idakaare tuul on öösel veel võrdlemisi tugev, päeval mõõdukas. Õhutemperatuur on öösel 11..16, päeval 22..27, meretuulega rannikul kuni 15°C.

Ilm teisipäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Kolmapäeval püsib Soome kohal kõrgrõhkkonna ülekaal, Kesk-Euroopast liigub madalrõhkkond Leedu piirile ja selle serva mööda lisandub meile nii soojust kui niiskust ning rünksajupilvede arenguks on tingimused soodsamad. Siin-seal sajab hoovihma, äikese tõenäosus on suur. Idakaare tuul püsib võrdlemisi tugevana. Õhutemperatuur on öösel 11..16, päeval 19..24, lõunapoolsetes maakondades kuni 27°C.

Ilm kolmapäeval

FOTO: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Neljapäeval läheneb madalrõhuvöönd Lätile ja selle servas sajab meil hoovihma, püsib äikeseoht. Puhub tugev idakaare tuul. Õhutemperatuur on öösel 8..13, Lõuna-Eestis kuni 16, päeval Põhja-Eestis kuni 15, lõuna pool tõuseb üle 20°C.

Reedel liigub madalrõhuvöönd ühes vihmahoogude ja äikesega üle Eesti. Tuul pöördub idakaarest läänekaarde. Õhutemperatuur on öösel 8..13, Ida-Eestis kuni 16, päeval 14..19°C. Kui õhumassi vahetus viibib, siis tõuseb Eesti ida- ja lõunaosas veel üle 20°C.

Tagasi üles