Küll metsloomadel on palju sagimist: loodusemees jättis rajakaamera tiheda liiklusega ristmikule. Vaata, mis sai edasi!

Loodusemees ja loodusfilmide operaator Tarmo Mikussaar võttis rajakaamera ja sättis selle Imavere kandis ühele kraavipervele filmima. Algselt tegi kaamera oma tööd neli päeva, seejärel pikendas Mikusaar perioodi nädalani.

Rajakaamera oli nagu rajakaamerad ikka ehk liikumisanduriga seadeldis, mis hakkab pilti salvestama siis kui keegi on liikumas. „Mul oli rajakaamera kaasas, koht oli mu töökoha lähedal ning otsustasin, et panen kaamera üles,“ selgitas Tarmo Mikusaar.

Esialgses, neli päeva kestnud salvestamisel saadud videos oli näha nii põtru, nugiseid kui kährikuid ja erinevaid linde. Kaks päeva hiljem ilmutas end videosse aga ilves. Kokku sai nädalane video metsloomade elust ühe kraavikese kõrval. Metsas Järvamaal, Imavere kandis.

„See oli nipiga otsitud koht,“ tunnistas Tarmo Mikussaar filmimiskoha kohta. „Üle jõe murdunud puu on üheks kindlaks põhjuseks, miks seal sedavõrd palju liikumist on. Videos nähatavad loomad, näiteks kährik, on need, kes kasutavad selliseid puid sillana. Ka ilves ei lähe üldjuhul otse veest läbi. Sõralised, nii metskits kui põdrad, käivad aga hoopis mööda jõge ja nende jaoks on sellised murdunud puud takistuseks, millega kohtudes tuleb pidada kinni ja ronida jõest välja. See on selline koht, mis peatab looma, vahet ei ole, kas ta käib puud kasutates üle jõe või tuleb mööda jõge, korraks kinni.“

Teisisõnu Tarmo Mikusaare poolt valitud filmimiskoht töötab omamoodi ristmikuna, milleni jõudes tuleb loomadel korraks teha peatus ja/või vähemalt liikuda ettevaatlikumalt.

Videot filmiti Imavere taga metsas 17.-24. maini. On ju kevad see aeg, mil loomad ja linnud rohkem liiguvad.

Vaata videot!

Tagasi üles