iDeal kampaania

Pärnakad saatsid väätsalastele taeva kaudu sõnumi

Eile lennutasid Pärnu Ülejõe põhikooli õpilased ilmavaatluspalli 31 kilomeetri kõrgusele.

FOTO: Mailiis Ollino

Eesti lipu päeva kõrval oli eile Pärnu Ülejõe põhikoolis teinegi tähtis päev, sest kõrgustesse lennutati kooli tehnoloogiaringi esimene ilmavaatluspall, mille pardal peale kaamera ja mõõteriistade lipupäevale kohaselt rahvustrikoloor ja Pärnu linna lipp.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Palli lennutamine tekitas palju põnevust, sest algul oli see kohapeal vaja täita heeliumiga ja seejärel pidi sinna külge kinnitama väikse kasti, milles riistad õhurõhu ja temperatuuri mõõtmiseks. Järgmisena tuli teavitada lennuametit. Sealt luba õhkutõusuks saadud, loeti üheskoos sekundeid ja pall lendas Ülejõe põhikooli pilvitu taeva kohale ja kadus nägemisulatusest mõne minutiga.

Kooli mehhatroonikaõpetaja Kalmer Kivi sõnade järgi algasid ettevalmistused ilmavaatluspalli lennutamiseks juba eelmisel aastal ja kuna kosmosekoolide liikumine on alguse saanud Väätsalt, oli maandumiskohtki selle lähedusse planeeritud. “Meie saadame neile palliga sõnumi ja ise läheme maad mööda jälitades sellele järele,” selgitas Kivi. Ta lisas, et pall on õhus umbes kaks ja pool tundi ning pärast seda plahvatab õhus ja seadmed tuuakse langevarju abil maapinnale.

Tagasi üles