Esnas annab kontserdi puhkpilliorkester

HNPO esinemine Mariehamnis 2017. aastal

FOTO: Erakogu

27. juuni keskpäeval on Esna galerii juures vabaõhukontsert, kus astuvad üles Harjumaa noored muusikud. Pika tavaga 35-liikmeline puhkpilliorkester toob Esnasse laulupeomeeleolu ja olenemata ilmast annab pealtvaatajatele tasuta täiemahulise kontserdi.

Harjumaa noorte puhkpilliorkester on valdavalt Harjumaa noortest muusikutest koosnev orkester, mis pakub oma liikmetele lisaks koosmängurõõmule võimalust avastada maailma  ringirändamise kaudu. Üle 20 tegevusaasta jooksul on orkester jõudnud sügavalt tõmmata oma kopsudesse õhku pillimänguks Gotlandil, Taanis, Ungaris, Hispaanias, Prantsusmaal, Islandil, Norras, Sloveenias ja Slovakkias, korduvalt lähiümbruses, meie naabrite juures Soomes ja Lätis. Ränduritele omase uute teadmiste saamahimu kõrval on noored olnud Eesti muusika eksportijad. Laia maailma avastamine algab tegelikult palju lähemalt, kui seda on kauged sihtkohad. Oma väikesed jäljekesed kontsertidena on orkester maha jätnud lugematul arvul väikelinnadesse nii Harjumaal kui ka kogu Eestis.

Seekord on orkestri siht Esna küla Järva maakonnas, mis on ennast kultuuriliselt teadvustava ja kultuurijuuri taaselustava külana uuesti kaardile märkinud. Noored tahavad oma silmaga ära vaadata, kas Esna galerii on ka päriselt olemas ning milline näeb välja seriaali “Naabriplika” võtteplats ilma teleri vahenduseta. Esna galerii juures on 27. juuni keskpäeval  kontsert, mis on suure, 35-liikmelise orkestri esmaesinemine Esnas. Sellega jätab ta veel ühte põnevasse Eestimaa kohta maha oma jalajäljed.

Kuna Esna kontserdi ettevalmistuseks on orkester hulk tööd teinud, uusi lugusid juurde õppinud ja vanu meelde tuletanud, esitab ta sama kava ka idanaabrite juures. Pihkva linnas  rahvusvahelistel hansapäevadel loodab orkester kirja saada esimese esinemise Venemaal.

Alates oma tegutsemise algusest on Hrjumaa orkester osalenud kõigil noorte- ja üldlaulupidudel. Nii ob see ka sel suvel. Dirigendid Harry Illak ja Sirly Illak-Oluvere on olnud ühendpuhkpilliorkestri dirigendid. Harjumaa noorte puhkpilliorkester korraldab laulupidude eel puhkpillimuusika päevi Sauel. Käesoleval aastal on see juba viies, sedakorda pealkirjaga “Käes on jälle suvi”. Lisaks Pihkvale, kuhu orkester rändab otse Esnast, on võimalik Harjumaa noorte puhkpilliorkestrit kuulata augustis veel Minskis.

Tagasi üles