PILDID: nendel noormeestel on reservini ligikaudu 335 päeva
Ajateenistust alustas ligi 30 neidu

Noored läksid aega teenima

FOTO: Dmitri Kotjuh/JÄRVA TEATAJA/SCANPIX

Täna hommikul kogunes Paide Muusika- ja Teatrimaja parklasse hulganisti kiilaspäiseid noormehi, et asuda 11 kuuks ajateenistusse. Neid oli teele saatma tulnud nii sõbrad pereliikmed kui ka kallimad. Kaitseressursside Ameti kutse alusel alustavad ajateenistust üle Eesti ligi 1800 kutsealust. Vabatahtlikuna plaanivad aega teenima minna eeldatavalt ka ligi 30 neidu. Juulikuine teenistusse kutsumine on arvukaim ja väljaõppele asuvad peamiselt gümnaasiumi või kõrgkooli lõpetanud noored.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seekordse suvise kutsumise eripära on see, et projekti „Klassiga teenima“ raames lähevad üle Eesti kolme gümnaasiumi lõpuklasside noored üheskoos aega teenima. See loob neile turvalise ja tuttavama tunde ning uutes oludes kohanetakse paremini.

Kaitseressursside Ameti peadirektori asetäitja Peep Tambets: “Neid noori, kellel gümnaasiumi lõppedes on kindel soov kohe kohustuslik ajateenistus läbi teha, tuleb igati tunnustada. Nad saavad väärtuslikke kogemusi, mille pinnalt oma edasist elu ja karjääri planeerida. Nemad ei jää meie kutset ootama vaid annavad oma soovist vaba tahte taotlusega märku.“

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles