Leia enda näokujule sobivad päikseprillid

FOTO: Cäthly Oja

Prillid on aksessuaarid, mis peavad sobima nii näokuju kui ka inimese iseloomuga. Isegi kui pikaajalised päikeseprillikandjad on leidnud omale kindla kujuga prillid, tasub vahelduse mõttes julgelt proovida erineva stiili ja kujuga lahendusi. Tähelepanu peab jääma aga sellele, et prilliklaasid vastaksid tingimustele, millal ja millises keskkonnas neid kasutatakse. Tähelepanuta ei tohi jätta ka seda, et kaitse päikese eest oleks efektiivne.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Päikeseprillide puhul domineerivad suured vormid – kassisilma kujuga ja topeltsillaga aviaatorstiilis ümarate ja nurgeliste prillideni välja. Samuti on jätkuvalt moes värvilised peegelklaasid nii sportlikes kui kõrgmoe mudelites,“ tõi Instrumentarium Eesti optometrist Merle Väljari hetketrende esile.

Optometrist lisas, et päikeseprille valides peaksid need näo ees mugavalt olema ning ei tohiks kusagilt pigistada. Tähelepanu tuleks pöörata ka sangade pikkusele, et need poleks liiga pikad ega liiga lühikesed. „Samuti tuleks jälgida, et prillid toetuksid ainult ninale, mitte põskedele, vältimaks klaaside uduseks minemist kuuma ilmaga. Päikeseprillid võivad tavaprillidest olla ka suuremad ja laiemad, kaitstes nii silmi rohkem päikese eest ka ülevalt ja külgedelt,“ selgitas Väljari, kuid juhtis tähelepanu, et kulmud võiksid jääda kas päikeseprillidest veidi ülespoole, jääda raami piiri peale või võiksid kaetud olla - kindlasti ei tohiks jääda liiga suurt vahet, sest see tekitab topeltkulmu efekti.

Tagasi üles