Spordinädal ootab ees

EOK

FOTO: Sander Ilvest

Eesti Olümpiakomitee kutsub lasteaedu, koole ja spordiklubisid üles tähistama spordinädalat. Järvamaa kava.

23.-30. septembrini korraldatakse Eestis juba viiendat korda spordinädalat. Selle eesmärgiks on suurendada liikumisharrastusega tegelevate inimeste arvu ja tõsta liikumisharrastuse, spordi- ja tervisealast teadlikkust. 

Eesti Olümpiakomitee kutsub kõiki Eesti lasteaedu, koole ja spordiklubisid üles tähistama spordinädalat ning korraldama vahvaid üritusi, aktiivseid lõunapause, spordi-, tervise- ja matkapäevi, terviseradade ühiskülastusi, avatuid treeninguid ja muid sportlikke tegevusi.

Spordinädala läbiviijateks Eestis on Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile. Spordinädala 2019 tegevustesse on kaasatud suur arv erinevas vanuses osalejaid paljudest eluvaldkondadest. Eelmisel aastal liitus spordinädalaga 450 haridusasutust, kes korraldasid kokku 661 eripalgelist sündmust.

Spordinädala patroonid, liikuma innustajad ja eeskujud on ettevõtja ja kulturist Ott Kiivikas, ettevõtja ja olümpiapronks Allar Levandi, laulja Tanja Mihhailova, näitleja Tõnis Niinemets, treener Sandra Raju, tippjuht Kai Realo ja jalgpallur Konstantin Vassiljev.

Kõiki kampaaniaga liituvaid koole ja lasteaedu, kes registreerivad oma sündmuse enne 10. septembrit, tunnustab EOK erinevate auhindadega. Lisaks jõuab osalejateni Eesti Olümpiakomitee poolt liikuva ja sportliku organisatsiooni tunnistus. Kõikide liitunud spordiklubide vahel loosib EOK välja viis kutset kahele Spordiaasta Tähtede Galale ning Ott Kiivikase loengu. (JT)

Tagasi üles