iDeal kampaania

Vereta jahil sai sarved pähe Ingmar Muusikus

FOTO: Ingmar Muusikus

Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati Ingmar Muusikuse foto oranže hambaid välgutavast koprast. Fotovõistluse žürii poolt valitud tööd on vaatamiseks väljas RMK Tallinna kontori aatriumis kuni 8. novembrini.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Vereta jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul on erinevalt mõne mehe tänavusest seenesaagist, Vereta Jahi saak arvestatav. „Esindatud on nii imetajad, linnud, kalad, kahepaiksed kui ka putukad – ning erinevalt mõnest aastast, kui jahiloom end üldse ei näita või vähemalt ühelgi pildil ei figureeri, poseerib kober seekord mitmel ülesvõttel.”

Nii ka võidutööl, mille autori Ingmar Muusikuse sõnul ei näidanud kopraluure Tänassilma jõe luhal ei langetatud puid, paisu ega kuhilpesa, kuid oli tallatud ja söödud rohtu. „See andis lootust. Laupäeva varahommikul oligi kobras jõel, kuid kadus siis silmist. Võis arvata, et ta ronis luhale värsket rohtu närima. Näha teda ei olnud,“ rääkis ta. Pildistajal oli keeruline end lagedal maastikul varjata ja vaikselt liikuda, iga järgnev samm võis kopra ära peletada. „Pinge püsis laes, seda enam, et keskkond ja valgus olid ideaalsed. Hakates põõsa tagant välja astuma, kükitaski kobras otse ees keset värsket kastepiiskades orast, käpad kenasti rinnal, nina püsti ja oranžid hambad nähtaval,“ kirjeldas Muusikus foto saamislugu.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles