Lasteaedu ja koole ärgitatakse lehti kompostima

  • Valminud kompostmulda saab kasutada näiteks kevadistel istutustöödel
  • Puulehtede oma territooriumil kompostimine on ka loodusele kasulik

Kompost.

FOTO: Henn Soodla

Keskkonnateadlikuse tõstmisele rõhuv algatus Kompostiljon kutsub lasteaedasid ja koole tegema sammu keskkonnateadlike käitumisharjumuste suunas ja valmistama sügislehtedest oma territooriumil viljakat lehekomposti.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

„Sügisesed värvikirevad puulehed on alati meelitanud lapsi nendega mängima. Julgustame lasteaedu ja koole andma lastele lõbusa tegevuse juurde ka praktilised ning harivad teadmised, mis näitavad, kuidas päriselt looduse eluring toimib," ütles Kompostiljoni teavituskampaania eestvedaja Angela Hollo.

Kompostiljon innustab tegusaid lasteaedu ja koole kaasama lapsi sügislehtede kogumisse, et üheskoos valmistada lehekomposti. Lehekomposti valmistamine on lihtne ega nõua erilisi teadmisi ega kulutusi. Ühe lihtsaima võimalusena piisab vaid lehtede kogumisest õhustatud kilekottidesse ning jätta need aastaks kuni kaheks õuenurka seisma, kus hakkab toimuma komposteerumise protsess. Valminud kompostmulda saab kasutada koos lastega näiteks kevadistel istutustöödel või kui pannakse pottidesse lilli või maitsetaimi kasvama.

Tagasi üles
Back