Türi poisi toetuseks antakse veerandsajas heategevuskontsert

Bariton Harald Jürgen Weiler ja kontsertmeister Anneli Merelaid jõulukontserdil Tallinnas Suurgildi hoones.

FOTO: Erakogu

29. septembril kell 15 on Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus tänavusuvise heategevuskontserdisarja 25. kontsert, millega toetatakse Türi koolipoisi Rasmus Juhansoni taastusravi.

Eelmisel suvel Türi tehisjärve ääres end raskelt vigastanud ning seetõttu kaelast saati halvatuks jäänud Rasmus Juhansoni toetuseks on varemgi olnud üsna mitu heategevuslikku kontserti ja muud ettevõtmist, mis peamiselt teoks saanud türilaste ja järvakate eestvedamisel. Ei bariton Harald Jürgen Weiler, sopran Merje Parts ega organist Anneli Merelaid, kes seekordsete esinejate põhituumiku moodustavad, pole aga otseselt Järvamaa ega Türiga seotud. «Eesti on väike, siin pole ju oluline, kas abivajaja ja muusikud ühest külast pärit on. Juhtus nii, et kui plaanisime suviseid esinemisi, siis esimene koht, kuhu soovisime minna, oli Türi kirik. Sellest tekkis ka mõte Rasmust toetada. Rasmuse lugu on läinud hinge,» selgitas Weiler.

Muusikud andsid suve jooksul paljudes Eestis maakirikutes 24 kontserti, et õnnetuse tagajärjel viga saanud poissi toetada, Järvamaa pühakodadesse jõuti kontserdisarja jooksul neljal korral.

Weileri sõnul on kontsertide käigus kogutud juba päris tubli summa, et Rasmuse taastusravi, transporti, erivahendeid ja spetsialistidele kulutatud töötunde tasuda. Nüüd jõuab kontsert ka Tallinna ja muusikud loodavad, et tallinlased leiavad võimaluse Rasmuse heaks annetuse teha ning samas kaunist muusikat kuulama tulla.

Mihkipäeva pärastlõunal toimuval klassikakontserdil astuvad üles Riigikogu liige Moonika Helme, kes ongi õppinud laulja (sopran), bariton Harald Jürgen Weiler, sopran Ragne Saul ja organist Anneli Merelaid.

Kuigi kontserdile sissepääs on tasuta, paluvad korraldajad võimalusel kaasa võtta sularaha, sest annetuse saab teha nii kohapeal kui muidugi ka ülekandega a/a EE552200221024367692 (Rasmus Juhanson)

Tagasi üles