N, 1.06.2023

Maamaksu ning tulu- ja sotsiaalmaksu tasumise tähtaeg kukub

Merit Männi
Facebook Twitter
Comments
Raha
Raha Foto: Toomas Huik (Postimees)

Teisipäeval, 1. oktoobril on maamaksu teise osa tähtaeg ning samuti tulu- ja sotsiaalmaksu tasumise tähtaeg neil inimestel, kes 2018. aastal olid registreeritud füüsilisest isikust ettevõtjana, said kasu vara võõrandamisest või tulu välismaalt.

Maamaksu tuleb nüüd tasuda ligi 77 000 juriidilisel ja füüsilisel isikul summas 25,2 miljonit eurot, mis laekub täies ulatuses kohaliku omavalitsuse eelarvesse, teatas maksu- ja tolliamet (MTA).

Eelmise aasta tuludeklaratsioonide alusel tuleb 1. oktoobriks tasuda rohkem kui 17 000 inimesel juurde 37,9 miljonit eurot tulumaksu. Sotsiaalmaksu peavad juurde maksma üle 9000 inimese summas 8,2 miljonit eurot.

MTA teenuste osakonna teenusejuht Hannes Udde ütles pressiteate vahendusel, et sel aastal suurenes enim ehk lausa 9 miljoni euro võrra välismaal võõrandatud väärtpaberitest saadud tulu. "Samuti kasvas võrreldes 2017. aastaga oluliselt kasu vara võõrandamisest, kui vara müüki Eestis deklareeriti 2 miljonit eurot rohkem ja vara müüki välismaal 3,9 miljonit eurot rohkem," lisas ta.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles