E, 30.01.2023

Laupäeval saavad selgeks aasta õpetajad

Margo Sootla on aasta õppeasutuse juhi nominent!
Kuido Saarpuu
Laupäeval saavad selgeks aasta õpetajad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Margo Sootla
Margo Sootla Foto: Dmitri Kotjuh

Laupäeval, 5. oktoobril algusega kell 18.45 kuulutatakse Jõhvi Kontserdimajas toimuval Aasta Õpetaja galal „Eestimaa õpib ja tänab“ välja tänavused laureaadid. Otseülekande pidulikust tunnustamisest teeb Eesti Televisioon.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on rõõm on näha, et kandidaate laekub konkursile igal aastal järjest rohkem. „Me kõik märkame üha enam suurepäraseid ja erilisi õpetajaid. Mul on hea meel, et ka riiklikul tasandil on traditsiooniks saanud kord aastas õpetajate väärtustamine, teistkordselt saame seda teha riiklike hariduspreemiatega. Õpetajate panust on raske, et mitte öelda võimatu üle hinnata – suur aitäh teile kõigile!“ lisas ta.

Seitsmendat korda toimuval galal tõstetakse esile õpetajaid ja haridustöötajaid, kelle viimase kolme aasta töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud laste ja noorte kujunemisele mitmekülgselt arenenud isiksusteks ning kes on pälvinud õpilaste, lastevanemate, kolleegide ja üldsuse lugupidamise. Tänavuse gala kunstiline programm on pühendatud eesti keele aastale. Auhindamiste vahepaladena tuleb esmaesitlusele ajalooline miniseriaal kaheksas osas pealkirjaga „Mis keel see küll on“.

Aasta õppeasutuse juhi nominendid:

• Eda-Mai Tammiste, Aegviidu Lasteaed, Anija valla lasteaiad, Harjumaa

• Maarja Merigan, Tallinna 32. Keskkool

• Margo Sootla, Väätsa Põhikool (nüüd Paide Riigigümnaasium), Järvamaa

Järvamaalasi oli tänavu preemiate nominendi kandidaadiks esitatud viies kategoorias: aasta klassiõpetaja neli, aasta klassijuhataja kolm, aasta põhikooli aineõpetaja neli, aasta õppeasutuse juht neli ja aasta tugispetsialist kaks kandidaati.

Laureaatidele kingitakse juba tuntuks saanud Joosepi kuju. Üheksa kategooria laureaadid pälvivad riikliku hariduspreemia suurusega 10 000 eurot. Elutööpreemia laureaadile määrab Vabariigi Valitsus 65 000 euro suuruse preemia. Tavapäraselt annavad auhinnad üle õpetajate endised või praegused õpilased.

Järvamaalasi oli tänavu preemiate nominendi kandidaadiks esitatud viies kategoorias: aasta klassiõpetaja neli, aasta klassijuhataja kolm, aasta põhikooli aineõpetaja neli, aasta õppeasutuse juht neli ja aasta tugispetsialist kaks kandidaati.

Mullu Järvamaa õpetajad kõrgeimat tunnustust ei pälvinud. Küll jõudsid aasta õpetaja nominentidena finaali Irma Olonen Paide lasteaiast (aasta lasteaiaõpetaja), Helle Suurkivi Väätsa põhikoolist (aasta klassiõpetaja), Kaidi Aabla Paide ühisgümnaasiumist (aasta klassijuhataja), Kaja Kraav Albu põhikoolist (aasta põhikooli õpetaja), Aet Sarv Türi ühisgümnaasiumist (aasta gümnaasiumiõpetaja) ja Kaja Piirfeldt Järvamaa kutsehariduskeskusest (aasta kutseõppeasutuse õpetaja).

Märksõnad
Tagasi üles