- Eesti üks edukaimaid ettevõtjaid hindas Järvamaa ettevõtluskeskkonna heaks
- Põhitehas Imaverre tulevikus ei tule
- Maal tuleb arendada ettevõtlust
- Imaveres on Graanul Investil üks moodsamaid prullitehaseid
Eesti metsandus- ja energiakontserni, Euroopa suurima puidu-graanuli- ehk prullitootja Graanul Investi juht Raul Kirjanen on seda meelt, et puidutööstust ootab ees suur tulevik. Imaverre jõuab tulevik kätte juba paari kuu pärast, kui prullitehase kõrvale kerkib uudsel tehnoloogial põhinev puidu väärindamise katsetehas.
Septembri keskel sai Imaveres nurgakivi tehas, mis hakkab madala kvaliteediga puidust arendama ja tootma biomaterjale. See on prullitootmise, energeetika ja metsanduse kõrval Graanul Investi grupi neljas ärisuund.
Katsetehase esimese järgu orienteeriv valmimisaeg on 2020. aasta esimene pool. Tehasehoone peaks püsti saama aga juba selle aastanumbri sees.
Imaveres tehtut ja tehtavat tutvustab lähemalt Graanul Investi juht Raul Kirjanen.
See annab kindluse metsaomanikule, et tal on võimalik minna metsa üles töötama ning lisaks palgile, vineeripakule ja paberipuule on väljund ka teistele sortimentidele.
Täna, 10. oktoobril ilmub Järva Teataja vahel Järvamaa ettevõtlusleht. Täna kuulutatakse välja ka maakonna ettevõtlusauhindade saajad. Kolm aastat tagasi pälvis sel konkursil kõrgeima lennu eripreemia Graanul Invest. Kuivõrd oluline on ühele rahvusvahelise haardega ettevõtjale selline tunnustus?
Igasugune tunnustus on ettevõttes töötavatele inimestele ja seega ka ettevõttele positiivne. Eks Järvamaa auhind on oluline rohkem Imavere tehases töötavatele inimestele.
Kauaaegne Imavere vallavanem Jüri Ellram teab rääkida aegadest, mil puidutööstuse jääkidega ei osatud teha muud mõistlikku, kui neist valla nõusolekul suusaradade põhju valmistada. Nii valmis poolteist kilomeetrit suusaradu, kuhu kulus ära aasta jagu toonase Imavere saeveski puidujääke.
Arvan, et viimase 15 aasta jooksul on prullitootmine saanud Eesti metsatööstuse oluliseks osaks. Seda nii tööstusjääkide ümber töötajana, turuna madala kvaliteediga puule, aga ka Skandinaavia tselluloosiettevõtete turunõudluse kõikumiste tasandajana.