Maailmarändur tuleb raamatukogusse lugusid vestma

«4x4» automatkad

FOTO: Erakogu

Ambla raamatukogu kutsub 6. novembril kell 18:30 Ambla kultuurimaja saali, kus rändur ja reisikirjanik Marko Kaldur räägib 4x4 reisidest Siberisse, Kaukaasiasse, Venemaa väheasustatud piirkondadesse ning Ida-Euroopasse.

Põnevate reisilugude taustaks näidatakse fotosid ekspeditsioonidelt ning räägitakse ka neist juhtumistest, mis avalikkuse kõrvu väga sattunud ei ole.

Alates 2012. aastast on 4x4 reise väheasustatud ja kaugel asuvatesse paikadesse korraldatud mitmeid. Neist osad ärakäimised on vormunud ka telesarjadeks. 

Selleks, et meil oleks mõnus õhtu palun kõigil huvilistel eelregistreeruda (tel 55 503 150 või Ambla.Raamatukogu@jarva.ee või raamatukogus kohapeal). Üritus on tasuta.

REISID

 „Maailmalõpu ekspeditsioon“ läbi Siberi avaruste, mille tulemusena jõuti esimeste eestlastena kaugeimasse maastikusõidukitega ligipääsetavasse Euraasia mandri punkti idas.

· Karm polaarekspeditsioon Taimõri ja Jamali poolsaartele.

· Ekspeditsioonid Kaukaasia mägialadele, kus lisaks kõigele muule satuti kogemata Mägi-Karabahhia sõjatandrile lahingute keskele ning langeti vangi Tšetšeenia võitlejate kätte.

· Seiklused Koola poolsaarel ja Hibiinide mäestikus, ränkrasked katsumused sõites ümber Ladoga järve.

· Rännakud Ida-Euroopa omanäolistes ja kergelt nostalgiahõngulistes riikides jms.

Tagasi üles