Mõõduvõtt mainekas noorte võistlussarjas pani pingutama

Kahe vanuseklassi tüdrukud panevad ennast 60 meetri tõkkejooksus proovile.
Kahe vanuseklassi tüdrukud panevad ennast 60 meetri tõkkejooksus proovile. Foto: Ann Valang

Reedel kogunesid Järvamaa kergejõustikunoored Säreverre osa saama Järvamaa «TV 10 olümpiastardi» teisest osavõistlusest, kus olid kavas 60 meetri tõkkejooksu, kuulitõuge ja kõrgushüpe.

Tüdrukute nooremas vanuseklassi võidutses mõlemal alal paidelane Diandra Leppenit, kes jooksis 60 meetrit tõkkeid ainsana alla 12 sekundi. Finaali võitis ta ajaga 10,7, kuigi eeljooksus oli ta isegi 0,1 sekundi võrra kiirem.

Talle järgnesid finaalis teise aja jooksnud Kärt Koskor ajaga 12,0 ja Isabel Arhilahti ajaga 12,2. Mõlemad tüdrukud õpivad Laupa põhikoolis.

Tüdrukute kuulitõukes lennutas Paide Hammerbecki põhikoolis õppiv Leppenit kilogrammist sisekuulu paari meetri jagu enam kui konkurendid. Tema võiduka tõuke pikkuseks mõõdeti 11.46 meetrit.

Teise koha tõukas välja Kedy Kopti Koeru keskkoolist tulemusega 9.81 meetrit ja kolmanda koha Maria Lotta Saar Imavere põhikoolist tulemusega 9.66 meetrit.

Nooremate poiste vanuseklassis näitas 60 meetri tõketel kõige kiiremat minekut Matthias Varter Retla-kabala koolist, kelle võiduaeg finaalis oli 11,0. Teiseks jooksis ajaga 11,6 Fredi Viigipuu Laupa põhikoolist ning kolmandaks ajaga 11.7 Romet Randalainen Imavere põhikoolist.

Noorema vanuseastme poiste kuulitõukes, kus tuli jõudu näidata kahekilogrammise sisekuuliga, võidutsesid Koeru keskkooli poisid. Võidu võttis Aavo Toomi tulemusega 10.31 meetrit ja teise koha Maanuel Pihlak tulemusega 8.82. Kolmanda koha saavutas 8.04 meetrise tõukega Üllas Närripä Laupa põhikoolist.

Tüdrukute vanemas vanuseastmes oli konkurents 60 meetri tõkkejooksus palju tulisem. Eeljooksude põhjal oli esikoha pretendente kindlalt rohkem kui üks. Viimaks suutis oma paremuse siiski maksma panna Nele Krebsbach Koeru keskkoolist, kes jooksis finaalis välja aja 11,1. Talle järgnes Liis Margaret Tamme Paide Hammerbecki põhikoolist ajaga 11,5 ja kolmandana Katriin Kivi Türi põhikoolist ajaga 11,6.

Vanema vanuseastme tüdrukute teise alana oli kavas kõrgushüpe, mille võitis Heidi Krik Laupa põhikoolist 1.35 meetriga. Järgnesid Nele Krebsbach 1.30 ja Katriin Kivi samuti 1.30 meetriga.

Poiste vanemas vanuseastmes võidutses ootuspäraselt eelmistel aastatel vabariiklikus «TV 10 olümpiastardi» võistlusel häid tulemusi näidanud Andreas Kase Laupa põhikoolist. 60 meetri tõkkejooksu võitis ta ajaga 8,8. Teiseks tulnud Reio Allsaar Imavere põhikoolist jooksis välja aja 9,8 ning kolmandaks tulnud Marko Moorits Imavere põhikoolist 11,4.

Sama vanuseklassi kõrgushüppes sai Andreas Kase jagu kõrgusest 1.55, mis andis kindla esikoha. Talle järgnesid Marko Moorits 1.35 ja Karl Markus Ots Koeru keskkoolist 1.15 meetriga.