Saada vihje

Jahimehed saavad veel hunte küttida

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Hundid läksid auto ees üle tee hiljuti nii Tartu- kui Valgamaal. Foto on illustratiivne.
Hundid läksid auto ees üle tee hiljuti nii Tartu- kui Valgamaal. Foto on illustratiivne. Foto: shutterstock.com

Keskkonnaamet otsustas eile suurendada hundi küttimismahtu 82 isendini. Varem oli küttimamahuks 69 isendit, seega anti jahimeestele juurde 13 hundi küttimise luba.

Järvamaa ohjamisalale eraldati viis, Lõuna-Pärnumaa ohjamisalale kolm ja Põhja-Läänemaa ohjamisalale kolm küttimisluba, Ida-Viru ohjamisalale ühe ja Lääne-Pärnumaa ohjamisalale ühe küttimisloa.

22. jaanuari seisuga on kütitud 28 hunti – Raplamaal 10, Pärnumaal 6, Järvamaal 6, Lääne-Virumaal 2 ja Ida-Virumaal 2 hunti ning Jõgevamaal 1 ja Tartumaal 1 hunt.

Tagasi üles