Legendaarse laskmistreeneri auks tehakse pauku

Järvamaa laskjad Meelis Kiisk ja Kristina Kiisk Paide Hammerbecki põhikooli lasketiirus harjutamas. Foto: Dmitri Kotjuh/ JŠärva Teataja

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja /

Sel laupäeval ja pühapäeval pauguvad Paides taas õhkrelvad. Toimuma saavad legendaarse Järvamaa lasketreeneri Rein Valdru IX mälestusvõistlused, kuhu on osalema oodata Eesti laskespordi paremikku. Samas saavad oma täpse käe ja terava silma proovile panna ka kõik teised huvilised.

Võistluste üks eestvedajaid Kristina Kiisk andis teada, et seekord toimub üritus Paide Hillar Hanssoo põhikooli võimlas. «Praeguseks on end mõlemale päeval kirja pannud juba üle 50 laskuri,» märkis ta. See tähendab, et tõotab tulla konkurentsitihe ning põnev võistlus.

Võistlustel on kavas õhupüssi ja õhupüstoli harjutus 60 lasku nii meestele kui naistele ning õhupüssi laskmine toe pealt 20 lasus 2006. aastastele ja hiljem sündinud noortele.« Laskmine toimub elektroonilistesse märklehtedesse,» täpsustas ta.

Kiisk selgitas, et mõlemad võistluspäevad tipnevad superfinaalidega, kuhu nii püssi- kui püstolilaskmises jõuavad kaheksa päeva parimat laskurit. Üldvõitja selgub kahe päeva koondtulemuse põhjal. Laupäeval peaks finaalid algama orienteeruvalt 18.30 ja 19.20 ajal ning pühapäeval 16.50 ja 17.40.

Kiisk meenutas, et juba eelmisel aastal oli võistlus edukas. Osalejaid tuli kahe päeva peale kokku üle 80. Kohapeal sündis isegi uus Eesti rekord naiste õhupüssist laskmises. «Kiidusõnu kuulsime nii osalejatelt kui ka pealtvaatajatelt,» sõnas ta.

Kiisk märkis, et tahavad võistlust korraldades pakkuda ka linnarahvale võimalust laskmisega lähemalt tutvuda. «Kõik huvilised saavad oma silmaga näha kõrgetasemelist võidulaskmist, kohtuda Paide laskuritega ja neile kaasa elada ning proovida kätt toelt laskmises,» selgitas Kiisk.

Sel aastal küll Järvamaa laskmise meistrivõistluseid paralleelselt mälestusvõistlustega ei toimu, kuid laskmist saab sellegipoolest tasuta proovima tulla orineteeruvalt 14 - 17.30 laupäeval ja 13.30 - 15 pühapäeval.

Kristina Kiisk lisas, et tal on suur rõõm tõdeda, et huvi laskespordi vastu pole Paides päris soikunud ja selle õppeaasta oktoobrist ja novembrist lisandusid Järvamaa laskespordiklubi tegevliikmetele Kristina ja Meelis Kiisale mõned laskehuvilised noored Paide põhikoolidest, kes saavad võistlustest osa toelt lastes.

Tagasi üles
Back