Juubelituur toob Improteatri Türile

FOTO: Improteater.

19. veebruaril toob Eesti impro 10 juubelituur Improteater IMPEERIUMi Türi Kultuurikeskusesse, kus etendub publiku heakskiitu pälvinud "Kujutluse võim ehk koomiliste sketšide õhtu".

Improteater IMEERIUM tähistab sel hooajal improvisatsioonilise teatri 10. tegutsemisaastat Eestis. Selle raames on teater võtnud oma südameasjaks tutvustada armastatud teatrivormi ka väljaspool suurlinnu. Senimaani on tuur IMPEERIUMi viinud Kuressaarde, Otepääle, Kuusallu, Juurusse, Iisakusse ja paljudesse teistes kaunitesse Eestimaa paikades.

Mängitava etenduse võlu peitub ootamatuses, situatsioonikoomikas ning artistide leidlikkuses. Keegi ei tea, mis juhtuma hakkab ning see on  väga humoorikas. Kõik sünnib hetkes – näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid ja vaimukad karakterid. Etendus sobib hästi ka improvisatsioonilise teatriga esmatutvujatele.

IMPEERIUMi näitleja Merilin Kirbits jagab tuurikogemust: "Meie suureks üllatuseks ja rõõmuks on üle Eesti tuuritades improvisatsioonilist teatrivormi igati soojalt vastu võetud. Väiksemates linnades elavad inimesed armastavad head huumorit ning meil on olnud au pakkuda neile meeleolukaid õhtuid, kus nad on saanud olla näitekirjanikud, lavastajad ja rõõmsameelne publik. Kindlasti innustab see ka meid veel enam Tallinnast ja Tartust kaugemale sõitma, et inimesed saaks ennast välja elada ja ohjeldamatult naerda."

Mängitava etenduse võlu peitub ootamatuses, situatsioonikoomikas ning artistide leidlikkuses.

Rohkem infot etenduste ja IMPEERIUMi kohta leiab siit ja Facebooki lehelt.

Improteater IMPEERIUMi liikmed on kutselised näitlejad Erki Aule, Merilin Kirbits, Maarika Mesipuu-Veebel, Maarius Pärn, Kati Ong, Rauno Kaibiainen, Mairi Tikerpalu ja Tarvo Krall, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Samuti kuuluvad koosseisu andekad muusikud Madis Kreevan, Madis Jürgens ja Ragnar Toompuu ning valguskunstnikud Mario Saarik ja Alexander Sprohgis. Ladinakeelne sõna ’imperium’ tähendab võimu. Soovime vallutada kõikide eestlaste südamed ja tekitada maailmakaardile veel üks improrõõmust tulvil maa, kus inimesed väärtustavad koostööd ja loovust ning kus valitseb kujutluse võim.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles