Aasta esimene kuu algas rohkete rongisõitudega

Türi raudteejaam. Foto: Dmitri Kotjuh/ JŠärva Teataja

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Jaanuaris sõideti Elroni rongidega 716 000 korda. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga tehti üle 66 000 sõidu enam, sõitude arv kasvas 10%.

„Aasta on alanud tempokalt, head meelt teeb see, et sõitjate arv kasvab sisuliselt igal pool. Kindlasti on sellele kaasa aidanud päevased väljumised, mille saime detsembris sõiduplaani lisada. Samuti on nüüd võimalik sõita Tallinnast Narva ja Narvast Tallinnasse ka õhtusel ajal. Loodame, et üha suurem osa inimestest leiab sõiduplaanist sobiva väljumise ka sellistel kellaaegadel, kus varem rongi kasutada ei saanud,“ sõnas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

Aasta esimesel kuul kasvas rongiga tehtud sõitude arv kokku 10%, küündides 716 000 sõiduni.

“Üha rohkem ostetakse piletid ette veebist, kus hinnad on soodsamad. Samuti tuleb vähem maksta, kui osta pilet meie sõidukaardiga piletimasinast. Kindlasti on oluline, et ka kõik tasuta sõiduõigusega reisijad piletimasinat kasutaksid, sest ainult selliselt saavad kõik sõidud registreeritud ja rongide käigushoidmise kulud kaetud.“

Enim sõite tehti Paldiski, Turba ja Aegviidu liinidel. Kaugliinidest olid populaarsemad Tartu ja Narva suuna reisid.

Järvamaad läbival Tallinna-Türi liinil on võrreldes eelmise aasta sama ajaga jäänud reisijate arv samasse suurusjärku (23 000 sõitu), Tallinna-Viljandi liinil on sõitjate arv kasvanud 6% (34 000 sõitu).

Elroni piletitulu oli 1,6 miljonit eurot, mis on 13% enam kui 2019. aastal samal ajal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles