Piimandusmuuseum sai endale uue värske veebilehe, kus keskseks tegelaseks on muuseumi uus nägu - Piimapiiga. Eesti Piimandusmuuseumi Pilistvere kihelkonna rahvariietes Piimapiiga sündis Olustvere kunstnik Tõnu Kuke pliiatsist ning on inspireeritud juba rahvale tuntuks saanud Viljandi tunnuskarakterist Mulgimehest.
Tallinna-Tartu maantee äärde võib kerkida vaba ja vallaline Piimapiiga
Mulgimehe kuju on tõenäoliselt enamikele eestlastele silmatorganud tihedaima liiklusega Tallinn-Tartu-Luhamaa maanteel, Paia ristis. Ka praegu juhatab mehe kuju ustavalt sõitjaid Viljandisse, seistes Eesti suurima teeäärse Tikupoisi restorani ees.
Piimandusmuuseumi juht, Anneli Siimussaare sõnul sai muuseumi tunnusnäoks valitud Piimapiiga mõte alguse Mulgimehest Paia ristis. "On teine seal nii üksi, et mõtlesime, kui juba Viljandisse teed juhatab, siis võiks seal ka Piimandusmuuseumisse keegi teed juhatada. Saades juhuslikult kokku kunstnik Tõnu Kukega, saigi talle teha ettepanek samas stiilis Pilistvere Piimapiiga kujundada. Oma nime sai Piimapiiga selle aasta Tourestil, kui juhuslikult ühe messikülastajaga sai vesteldud, et tahame Mulgimehele naise võtta, aga ei tea kuidas teda küll nimetada ja nii ta sündiski - Piimapiiga. Elu koosneb juhustest!"
Muuseumi uus koduleht on avatud ning kutsub uudistajaid teenustega tutvuma. Muuseumi turundus-projektijuhi, Marika Juusu sõnul, ei saa aga koduleht kunagi päris valmis. Ikka on vaja jälgida, et leht oleks külastajatele veelgi kasutajasõbralikum ning atraktiivsem.
Tulevikus loodab Piimandusmuusem, et vaba ja vallaline Piimapiiga leiab tee Tikupoisi ees seisva Mulgi meheni,kelle kõrval ustavalt seistes anda teada, et Eesti Piimandusmuuseum asub vaid mõne saja meetri kaugusel.
Tulevikus loodab Piimandusmuusem, et vaba ja vallaline Piimapiiga leiab tee Tikupoisi ees seisva Mulgi meheni, kelle kõrval ustavalt seistes anda teada, et Eesti Piimandusmuuseum asub vaid mõne saja meetri kaugusel.
Uue kodulehe ja värskelt ilmavalgust näinud Piimapiigaga saab tutvuda siin!