Kaheksanda arvamusfestivali teema püstitamiseks on viimane võimalus

Arvamusfestival Paides

FOTO: Kuido Saarpuu/Järva Teataja

Sellesuvine kaheksas arvamusfestival alustas jaanuari lõpus ideekorjet ja kes pole jõudnud veel oma ideid edastada, siis täna on arvamusfestivali kodulehel selleks viimane päev.

Festivali eestvedaja Kaspar Tammist selgitas, et arvamusfestival keskendub Eesti põhiseaduse sajandal aastapäeval põhiõigustele ja -vabadustele, ent oodatud on ka teised teemad.

Programmi on teretulnud arutelud, mis mõtestavad vabadusi, õigusi ja kohustusi, pööravad tähelepanu vanuserühmadele ning muugivad lahti valupunkte kõigi ühiskonnaliikmete võrdsete õiguste tagamisel. Ideekorje kestab 29. veebruari südaööni.

«Mida rohkem laekub korjesse olulisi ideid, seda mitmekülgsem on arvamusfestivali programm, mida ühiselt loome,» ütles Tammist. «Soovime, et igaüks leiaks festivali kavast põhjuse augustis Paidesse tulla, kuulata, kaasa mõelda ja oma sõna sekka öelda.»

Arvamusfestivali arutelud on võimalus teha sissejuhatus vähetuntud teemasse, tuvastada probleemi, otsida konsensust teadaolevate seisukohtade vahel, pakkuda uusi ideid ja lahendusi, analüüsida senitehtut ja jagada kogemusi.

Festival on ka sobiv paik jõuda arutelu tulemusel konkreetsete ettepanekuteni edasi tegutsemiseks. Arutelud on eesti, inglise ja vene keeles.

Aruteluideid võivad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid. Idee esitajalt ootab festival valmisolekut arutelu korraldada, teha koostööd teiste arutelukorraldajatega ning ühiselt katta aruteluga seotud kulud.

Arvamusfestival toob kokku Eestist ja maailmast hoolivad inimesed eri kogukondadest, et tasakaaluka aruteluga luua paremat arusaamist iseendast, üksteistest ja maailmast. Kaheksas festival on 14. ja 15. augustil Paides ning eelarvamusfestival koos justiitsministeeriumiga 15. juunil Tallinnas. Festival on külastajatele tasuta.

Festivali toetavad Paide linn, justiitsministeerium, Aktiivsete Kodanike Fond, Järvamaa omavalitsuste liit, Kodanikuühiskonna sihtkapital, Euroopa Komisjon, Euroopa Parlament, Eesti linnade ja valdade liit ning Telia. (JT)

Tagasi üles
Back