Naastrehvide vahetuse võib edasi lükata

Rehvivahetus. rehvi rehvid. Carstop, AS Stik Paide esindus, autoremondilukksepp Rando Kõva.

FOTO: Dmitri Kotjuh / Jarva Teataja

Naastrehvide vahetamisega võib veel oodata, sest ööd on meil veel miinuskraadides ning rehvivahetuspunktidesse pole praegu rahvamasse vaja.

Maanteeameti liiklusekspert Villu Vane ütles, et suverehvidele ülemineku aeg on tehtud Eestis paindlikuks, kuna ilmastikuolud erinevad riigi eri piirkondades. "Ilmaennustusportaalid näitavad miinuskraade nii aprilli keskel kui ka lõpus,“ selgitas ta.

Vane selgitas, et korralike rehvideta pole võimalik turvaliselt sõita, kuid peame arvestama, et ainult rehvid ei taga ohutust ning rehv iseenesest ei hoia sõidukit teel ega päästa õnnetusest. "Kõige tähtsam on juhi käitumine – teeoludega arvestamine ning nendele vastava sõidukiiruse valik,» rääkis ta.

Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo lausus, et arvestades muutlikku ilma ja liiklejate turvalisust, politsei kindlasti aprillis kellelegi naastrehvidega sõitmise eest trahvi ei tee.

Aga kui on otsustatud siiski talverehvid suve omade vastu vahetada, tuleb enne rehvivahetust vaata üle suverehvide mustrisügavus.

Kui kevadel rehvi vahetades on suverehvi mustrisügavus vaid 1,6 mm, siis tuleks osta uued rehvid, sest olemasolevad ei pea tervet hooaega vastu. Suverehvi mustrisügavus peab olema vähemalt 1,6 millimeetrit, kuid rehvivahetusele peaks mõtlema juba siis, kui nende jääksügavus on 2 mm.

Naastrehvide kasutusaeg on välja toodud määrusega, mille kohaselt võib naastrehve kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini. Suverehvide kasutamine on kohustuslik alates 1. maist.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles