Järvamaa toidupoed vähendavad nakkusohtu igal võimalikul moel

Maxima kauplustes tervitab ostjaid juba uksel turvalise ostlemise juhend, siseraadiost kostub pidevalt meeldetuletusi, kasutada on ühekordsed kindad, käsi saab nii poodi minnes kui sealt tulles desinfitseerida ning vahemaa hoidmiseks on põrandale paigaldatud kleebised.

FOTO: Anne Põder

Täna Paide ja Türi toidukauplustes olukorraga tutvudes ei leidnud Järva Teataja küll ühtegi kauplust, kus terviseameti juhistele oleks vilistatud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Igal pool on poodidesse sisenedes üleval turvalist ostlemist meelde tuletavad juhised, kassade juures pakutakse käte desinfitseerimisvahendeid, mõnes poes saab kätte tõmmata ka ühekordsed kindad. Samuti on kõikjal kahemeetrist vahemaad meelde tuletavad sildid ning põrandatel soovituslikku distantsi tähistavad kleebised. Suuremate kaupluste siseraadiod tuletavad iga natukese aja tagant meelde kaupluses käitumise reegleid.

Mitmes poes on kassades müüjate ja ostjate vahele pandud pleksiklaasist turvaseinad, mis on mõeldud vastastikuseks kaitseks. Müüjad kannavad kummikindaid ning mõnel pool, kus turvaklaasi pole, tõmbavad ostjaga suhtlemise hetkeks ette maskid.

Tagasi üles
Back