E, 30.01.2023

Viimane võimalus esitada tunnustamiseks aasta õpetaja kandidaate

Kuido Saarpuu
Viimane võimalus esitada tunnustamiseks aasta õpetaja kandidaate
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tühi klassiruum
Tühi klassiruum Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuni pühapäevani, 26. aprillini on võimalik esitada aasta õpetaja konkursile tunnustamiseks haridustöötajaid ja hariduse toetajaid. Sel aastal määratakse esmakordselt riiklik haridustöötaja elutööpreemia senise ühe asemel kuni kolmele inimesele ning riiklik hariduspreemia ka huvialaõpetajale.

 

Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul on õpetajaamet üha populaarsem ja seda väärtustatakse. „Täna mõistab iga lapsevanem, kui olulist tööd teevad meie õpetajad. Ei piisa pelgalt teadmiste olemasolust, õpetaja peab oskama neid igaleõppurile sobival viisil edasi anda. Õpetaja on juht ja liider, õpetajaamet on üks olulisemaid ja vastusrikkamaid ameteid ühiskonnas“

Kandidaate on võimalik esitada lisaks haridustöötaja elutööpreemia kategooriale veel kaheteistkümnes kategoorias: lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, klassijuhataja, põhikooli aineõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, kutseõpetaja, tugispetsialist, huvialaõpetaja, õppejõud, õppeasutuse juht, hariduse sõber ja haridustegu.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd piirkondlikud komisjonid ja kõrghariduse komisjon. Seejärel asub tööle riiklik hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad.

Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnul on õpetajaamet üha populaarsem ja seda väärtustatakse.

Auhinnad antakse välja 3. oktoobril Alexela Kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab“, millest teeb otseülekande Eesti Televisioon. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Kandidaatide esitamine ja statuudid.

Märksõnad
Tagasi üles