Eesti jooksumehed Keenias lõksus: Päästelendude piletid küündivad 3000 euroni ja eelistatakse omasid

Kolm Eesti jooksjat Keenias. Vasakult: Enari Tõnström, Karl Mäe ja Olavi Allase. Ainukesel staadionil, kus mehed saavad treenida. Tegemist on ehitusjärgus oleva staadioniga. Kõik teised spordiobjektid on suletud. Ülejäänud trennid tuleb teha vabas looduses.

FOTO: Georg Tulver

Veel enne kui Eestis kuulutati märtsi keskel koroonaviiruse laialdase leviku tõttu välja eriolukord, oli Türilt pärit jooksumees Olavi Allase juba lennukis ja Aafrika poole teel. Ees ootas Keenia. Jooksulaager.

 
Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Allase nentis juba jooksulaagri esimestel päevadel, et tagasi Eestisse saamine võib osutuda keeruliseks. Nii ongi läinud. Algselt pidi mees tagasi lendama aprilli alguses, kuid, et maailm on vahepeal sisuliselt lukku pandud. on ta sunnitud kohapeale jääma.

„25. märtsist peatati Keenias rahvusvaheline lennuliiklus. 6. aprillil pikendati seda 6. maini. Sisuliselt on mul võimatu siit praegu tagasi tulla,“ selgitas Olavi Allase. „Osad riigid teevad evakuatsioonilende, aga nendele saamine on ka väga keeruline, sest eelistatakse oma riigi kodanikke ja vanemaid ning riskirühmadesse kuuluvaid inimesi.“

Tagasi üles