Saada vihje

Märts viis majutusettevõtetest üle poole turistidest

Copy
Hotellituba. Pilt on illustreeriv.
Hotellituba. Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Statistikaameti andmetel peatus märtsis Eesti majutusettevõtetes 90 000 turisti, kes veetsid seal 177 000 ööd. Turistide arv vähenes lausa 62%.

 

Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul kukkus märtsis eriolukorra kehtestamise tõttu turistide arv silmatorkavalt. „Kuna poolest märtsist sulgesid paljud riigid oma piirid ja soovitati inimestel kodus püsida, siis kajastub see ka majutuse statistikas,“ lisas Laurmaa.

Majutusettevõtete teenuseid kasutas 45 000 välisturisti. Välisturistidest suurim osa ehk 35% saabus tavapäraselt Soomest, 21% Venemaalt ja 9% Lätist. Eelmise aasta märtsiga võrreldes oli välisturiste 64% vähem. Läti turiste peatus majutusettevõtetes 71%, Soome turiste 65% ja Venemaa turiste 53% vähem kui mullu märtsis.

Märtsis tuli enamik välisturiste Eestisse puhkama, osa oli tööreisil ja ülejäänud peatusid siin muul põhjusel. Eestis veetsid välisturistid kokku 94 000 ööd, mida on võrreldes aasta varasema märtsiga 62% vähem. Suurem osa külastajaid eelistas ööbida Harju maakonnas, millele järgnesid Pärnu, Ida-Viru ja Tartu maakond.

​Statistikaameti analüütiku Helga Laurmaa sõnul kukkus märtsis eriolukorra kehtestamise tõttu turistide arv silmatorkavalt.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 45 000 ja nad veetsid seal 83 000 ööd. Siseturiste oli eelmise aasta märtsiga võrreldes 59% vähem ja nende ööbimisi 52% vähem. Enamik siseturiste oli puhkusereisil ja veerand neist tööreisil. Populaarseim peatuspaik oli jätkuvalt Harjumaa, millele järgnesid Pärnumaa, Tartumaa ja Ida-Virumaa.

Järvamaal ööbis märtsis 1049 sise- ja 46 välisturisti.

Külastajatel oli märtsis võimalik kasutada 908 majutusettevõtet, kus ööpäev maksis keskmiselt 33 eurot. Eelmise aasta märtsiga võrreldes oli hind kolme euro võrra odavam. Harju ja Tartu maakonnas maksis majutuse ööpäev keskmiselt 37 eurot, Ida-Viru maakonnas 29 eurot ja Pärnu maakonnas 27 eurot.

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Märksõnad

Tagasi üles