Selles mõttes, et midagi erakordset ei juhtunud ja viperusi ette ei tulnud, oli Ree meelest pildistada igav. «Saime saagiks hulganisti lummavaid kaadreid, mille vastu on väljaanded juba ka huvi tundnud,» sõnas ta.
Jaan Roose ütles, et temale oli kõige suurem katsumus rabasse köieliini kinnitada. «Ilmselgelt pole rabades suuri ja tugevaid puid, mille külge saaks liini turvaliselt kinni panna,» lausus ta.
Roose hindas koha võimalikkust fotosessiooniks Ree eelretkel tehtud piltide järgi. «Vaatasin internetis pildid üle ja esmapilgul tundus vägagi reaalne, et just Seli raba võib olla lõpuks ometi sobiv koht, kuhu liini paigaldada ja kus ilusaid pilte teha,» selgitas ta. «Eelduseks olid tugevamad ja suuremad puud ning selliseid silmasin piltidel mitu.»
Roose ütlust mööda on tal varasemast paar kogemust rabades liini paigaldamisega. «Tean hästi, kui keeruline see tehniliselt on, seetõttu polnud mul ka seekord erilist optimismi,» lausus ta.
Aga teades Reed ja tema pildistamisoskust, otsustas Roose siiski proovida. «Mõtlesin, et eks kohapeal ole siis näha,» sõnas ta.
Tegelikkuses ootas Rooset ees olukord, kus pildistamispaigas polnud ühtegi nii suurt puud, nagu interneti fotodelt algul tundus.
«Ree valis pildi jaoks sobivaimad kohad ja ma vaatasin, kas sinna üldse oleks kuidagi võimalik liin paigaldada,» ütles ta.
Lõpuks kinnitas Roose köieliini ikkagi pisikeste rabamändide külge nii nutikalt, et kõik jäid ilusti paigale ja miski ei andnud järele. «Ka mitukümmend meetrit eemal olev laudtee andis viimase abistava nüansi kogu paigaldussüsteemile,» märkis ta.