Välismaised ilmaportaalid ennustavad: juulis enam korralikku suveilma ei tule

Pärnu rand

FOTO: Urmas Luik

Sellesuvine esimene kuumahoog jäi juunikuusse. Paraku paistab, et sellele pole lähiajal lisa tulemas. Välismaised ilmaportaalid ennustavad, et juuliilm tuleb pilvine ja vihmane ning õhutemperatuur naljalt üle 20 kraadi ei kerki.

Norrakate portaal yr.no ennustab, et lähinädalatel tõuseb õhutemperatuur päevasel ajal maksimaalselt 17 kraadini. Ka päikest pole üleliia palju, pigem on ilm pilvine. Vihmasadu norrakad ei prognoosi. 

Norrakate ilmaprognoos

FOTO: kuvatõmmis: yr.no

Venelaste ilmaportaal gismeteo.ru on õhutemperatuuri osas õige pisut optimistlikum: nende ennustuse järgi võib õhusoe lähinädalatel mõnel üksikul päeval siiski ka üle 20 kraadi kerkida.

Küll aga prognoosivad venelased, et kuiva ilma lähinädalatel eriti ei tule. Kui tuleval nädalal on mõni päev ka päikselisem ilm, siis juuli teiseks pooleks lubatakse valdavalt pilvist ilma ja vihma sajab iga päev.

Ilmaprognoos juuliks

FOTO: kuvatõmmis: gismeteo.ru

Eestlased prognoosivad, et kuu teisel kolmandikul tugevneb aeg-ajalt Eesti kohal kõrgrõhuhari ning vihmahoogudega päevade vahele satub ka kuivemaid. Temperatuurifoon on pilvisematel öödel üle 10°C, selgematel aga langeb sellest piirist paar-kolm kraadi madalamale, päevasoe kõigub paari-kolme kraadi ulatuses 20°C ümber.

Kuu viimasel kolmandikul võib üle Läänemere ümbruse sirutuda kõrgrõhuvöönd. Kui see Eesti kohal paiksemaks jääb, siis on ülekaalus kuivemad ja soojemad ilmad.

Jahedamate ja niiskemate ning soojemate ja kuivemate perioodide vaheldumise tulemusena kujuneb kuu keskmine õhutemperatuur normi lähedaseks (norm 16,9..18,0°C), sademeid on normi piires või enam (norm 49..83 mm).

Tagasi üles