Nädalavahetusel annab vihmasadu järele, aga ainult korraks

Järva Teataja
Copy
Suur rünksajupilv
Suur rünksajupilv Foto: Lugeja pilt

Riigi ilmateenistus prognoosib, et laupäeva õhtuks peaks üle Eesti käivad sajuhood lõppema. Kuiva ilma ei luba aga kauaks – juba järgmisel hakkab taas hoovihma sadama.

Reedel (24.07) liigub madalrõhkkond piki Botnia lahte lõuna poole, meil selle kaguservas on ilm jätkuvalt vihmane. Öösel sajab kohati hoovihma, hommikuks sajuvõimalus suureneb ja päev tuleb sagedaste vihmahoogudega, on äikesevõimalus. Tuul pöördub edelasse, päeval lõunasse ning on puhanguline. Õhutemperatuur on öösel 6..11, rannikul kohati 14 päeval 15..19°C.

Ilm reedel
Ilm reedel Foto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Laupäeval (25.07) madalrõhuala mõju meie ilmale küll veidi nõrgeneb, kuid selle järjekordne lohk liigub aeglaselt üle Baltimaade itta. Sajab vihma, püsib äikeseoht ja alles pärastlõunal lääne poolt alates taevas selgineb ning sajuhood lõppevad. Öösel on lõuna- ja kagutuul veel üsna tugev, päeval pöördub tuul läänekaarde ja rahuneb. Õhutemperatuur on öösel 10..15, päeval 15..20°C.

Ilm laupäeval
Ilm laupäeval Foto: kuvatõmmis: ilmateenistus.ee

Pühapäeval (26.07) jääme kaugenenud ja nõrgenenud madalrõhuala idapoolsesse serva. Öö esimesel poolel sajab Ida-Eestis veel mitmel pool vihma, päev tuleb olulise sajuta. Mõõduka tugevusega tuul pöördub läänekaarest lõunakaarde. Õhutemperatuur on öösel 6..11, rannikul kohati kuni 15, päeval 18..22°C.

Esmaspäeva öö on tõenäoliselt veel sajuta, päeval liigub aga tiheda vihma vöönd üle Eesti kirdesse. Hoovihma sajab ka teisipäeval ja kolmapäeval.

Tagasi üles