Sussexi Ülikoolis kontrollrühmaga tehtud uuringu tulemused näitasid, et ka pool aastat hiljem kasutasid aktsioonis osalenud inimesed nädalas keskmiselt üks päev vähem alkoholi ja ka kogused olid väiksemad, samal ajal kui kontrollrühmas olnud inimeste käitumises ei toimunud mingit muutust.
See näitab, et kuu aega puhkust alkoholist annab inimestele parema kontrolli oma alkoholitarvitamise üle pikemaks ajaks.
Sussexi Ülikooli uuring näitas, et kampaanias osalejatest kogesid 93% eduelamust ja 88% raha säästmist. 82% inimestest mõtleb rohkem oma joomisharjumustele, 71% leidsid, et nad ei vaja alkoholi, et olla rõõmsad, lõõgastuda ja sotsialiseeruda, 70% tunnetas paranenud tervist, 58% osalenust märkas kehakaalu langust.
Ka Eestis on „Septembris ei joo“ aktsioon iga aastaga populaarsust kogunud - mullu liitus alkoholivaba septembriga kampaania järeluuringu andmetel ligi 31 700 inimest. Sel aastal ootame veelgi aktiivsemat osavõttu.
Septembrikuine puhkuselend
Kampaaniaga liitunuid aitab igapäevaste nõuannetega puhkuselennu kapten, keda kehastab Endla teatri näitleja Sander Rebane. Alkoholivaba kuu eestkõnelejana jagab Rebane osalejatele puhkusenippe ja pakub võimalusi põnevateks vahemaandumisteks kogu kuu vältaval puhkuselennul. Alkoholist puhkamiseks ei ole vaja ennast registreerida.
Piisab, kui on soov järele proovida, kuidas alkoholivaba kuu enesetunnet ja igapäevast elurütmi mõjutab.
Nõuannete jälgimiseks ja motivatsiooni hoidmiseks tasub terve septembrikuu vältel silma peal hoida veebilehel septembriseijoo.alkoinfo.ee ja Facebooki lehel „Septembris ei joo“.
Alkoholikultuuri kujundamises on oma roll kõigil. Kutsume ka tööandjaid ning erinevaid organisatsioone algatust toetama. See on tööandjatele hea võimalus näidata eeskuju ja poolehoidu tervislikele eluviisidele. TAI on koostanud tööandjatele Terviseinfo portaalis ka praktilisi näpunäiteid, kuidas aidata kaasa alkoholivaba kultuuri loomisele.