Riiuliraamatukogu korrastas riiuleid

Vodja kooli õpilased seadsid riiuliraamatukogu taas töökorda.

FOTO: Vodja kool/Facebook

Vodja koolis on üks omanäoline ettevõtmine, mis avardab õpilaste ja õpetajate silmaringi ning paneb neid taaskasutusele enam mõtlema.

Nimelt on kooli koridoris üles seatud riiuliraamatukogu, kuhu on kogutud võtmiseks ja lugemiseks raamatud, mida enam koduses majapidamises ei kasutata.

Sel nädalal alustasidki vodjalased uut lugemisaastat väikse inventuuriga, et saada ülevaade, kui palju raamatuid on kuhugi ära rännanud ja kui palju on riiulis oma kindlas kohas.

Korra lõid riiulitesse 7., 8. ja 9. klasside õpilased, kes avastasid, et suveks olid nii mõnedki raamatud kodudesse laiali läinud. "Nüüd on aeg need tagasi tuua," esitasid nad üleskutse.

Kuna ga raamatuid pole ühes riiuliraamatukogus kunagi liiga palju, kutsusid õpilased üles raamatuid raamatukogule kinkima. Nii, et kui kellelgi on kodus mõned läbi loetud raamatud seisma, mida enam ise lugeda ei soovi ja mis riiulis niisama tolmu koguvad, võib need viia Vodja kooli õpetajate tuppa.

Soovitav oleks viia ikka sellist kirjandust, mis võiks õpilasi rohkem köita ning nende silmaringi avardada.

Selline raamatute laenutamise viis om aga kindlasti heaks eeskujuks ka teistele koolidele, kust enamasti saab raamatuid laenutada vaid raamatukoguhoidja majas viibimise ajal ning kindlaks tähtajaks.

Tagasi üles
Back