Maailmakoristus on edukas, lõplike numbrite kogumine jätkub

Maailmakoristus keskendub tänavu väikeprügile. Nii juhitakse tähelepanu suitsukonidele, pudelikorkidele ja väikeplastile.

FOTO: Maailmakoristuspäev

Laupäevaks oli Eesti Maailmakoristuspäevale registreerunud pea 32 000 inimest. Kuna koristajaid on tänavu rohkem kui mullu ja koristamine toimub hajutatult veel järgmisel nädalal, võtab täpse statistika koostamine varasemast kauem aega. 

Laupäeval kella 19ks jõudis Eesti koristuse kõnekeskusele tagasiside kolmandikult registreerinutelt. Laekunud statistika viitab, et suitsukonide hulk ületab kordades mullu korjatu. Eelmisel aastal noppisid umbes 28 000 inimest ühtekokku 1,1 miljonit koni. Praeguse seisuga, kui numbrid on staapi jõudnud umbes 7500 koristajalt, küündib konide arv 750 000ni. See teeb iga koristaja kohta 100 koni. Number kasvab jõudsalt. 

“Ei teagi, kas nutta või naerda,” kommenteerib Eesti koristuse juht Mart Normet. “See on ikka tohutult kurb, kui palju konisid vedeleb tänaval ja looduses. Aga õnneks levib see teadmine üha laiemalt, et konid on mürgised, konid lagunevad mikroplastiks ning sadeveekaevu visates jõuavad need otse merre.”

Laupäeval kella 19ks jõudis Eesti koristuse kõnekeskusele tagasiside kolmandikult registreerinutelt.

Korraldajad panevad koristajatele südamele, et kindlasti antaks teada oma koristusest, inimeste arvust ning leitud prügi kogusest. Seda kodulehel maailmakoristus.ee.

Globaalsegi koristuspäeva lõplikud numbrid selguvad paari nädala jooksul. Mullu võttis aktsioonist osa 180 riiki.

Tagasi üles
Back