Sisukord
Järva Teataja
Paberleht

Maaomanik pani kergliikustee ehituse seisma

3 min lugemist
  • Maaomaniku sõnul ei aja ta kiusu, vaid seisab oma õiguste eest
  • Linnavalitsus tellis maade uue hindamise, mis eelmisest erineva tulemuse andis
  • Linnavalitsuse ja maaomaniku vahel pole jätkuvalt kirjalikke kokkuleppeid
  • Tellija ja ehitaja ei tea veel, kas protsessi venimine toob kaasa lisakulutusi
Järva Teataja FOTO: Järva Teataja

Pühapäeval saatis Viisu kergliiklustee alla jääva maa omanik Ilmar Kotselainen Paide linnavalitsusele avalduse, milles teatas, et keelab oma maadel ehitustegevuse ja soovib, et 4. oktoobriks taastataks esialgne olukord.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

«Ma ei aja kiusu, vaid seisan oma õiguste eest,» ütles Ilmar Kotselainen, kelle maadele tuleb laias laastus kaks kolmandikku kergliiklusteest. «Iga päev, mis tee-ehitus jätkub ja pole kirjalikke kokkuleppeid maa linnale loovutamise eest asendusmaa saamiseks tiksub minu kahjuks. Kui tee peaks enne kokkuleppele jõudmist valmis saama, tekib linnal võimalus avalikus kasutuses oleva objekti maa sundvõõrandamiseks, aga mul pole raha tarvis, vaid soovin jätkuvalt harimiseks maad.»

Ligi kolm nädalat tagasi sai Kotselainen kolmandalt isikult teada, et maa-amet lükkas tagasi Paide linnavalitsuse küsitud vahetuskauba, millega talunik loovutanuks kergliiklusteele 1,3 hektarit maad ja vastu saanuks naabruses 1,9hektarise tüki. Kotselainenit ärritas, et linnavalitsus, kes teadis maa-ameti otsusest nädalaid varem, ei informeerinud teda tehingu võimatusest ja kauples talt välja allkirja notariaalset tehingut ettevalmistavatele dokumentidele, nagu poleks probleemi.

19.09.2020 24.09.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto