Orienteerujad lõpetasid hooaja

Tänavune Järvamaa orienteerumishooaeg lõppes Mägede küla maastikel toimunud maakonna meistrivõistlustega valikorienteerumises ja 44. Järvamaa orienteerumisteisipäevakute hooaja piduliku lõpetamisega.

Paul Poopuu orienteerumisklubist JOKA andis teada, et Järvamaa meistritiitlit valikorienteerumises asus jahtima 49 sportlast.

Valikorienteerumisele kohaselt tuli ettenähtud kontrollaja- 1 tunni jooksul läbida maastikul võimalikult palju kontrollpunkte. „Sealjuures kontrollaja ületamisel sai võistleja trahvipunkte, mis tema üldtulemusest maha arvestati,“ selgitas Paul Poopuu. „Rajameister Teet Beljaev oli võistlejaile maastikule paigaldanud 21 kontrollpunkti.“

Ainsana suutis kontrollaja jooksul kõik kontrollpunktid läbida Raiko Marrandi Türi spordikoolist. Ajaks oli 57:17, mis andis lõpptulemuseks 63 punkti. Järgnesid Artur Soo Türi spordikoolist 55 punktiga ja Ilmar Udam OK JOKA/Järva vallast 54 punktiga.

Naiste seas saavutas võidu üldarvestuses kuuenda tulemuse välja jooksnud Siiri Poopuu OK JOKA/Türilt 48 punktiga. Ühtlasi oli ta ka parim naisseenior. Teise ja kolmanda koha saavutanud võistlejad kogusid võrdselt 42 punkti ja otsustavaks sai raja läbimise kiirus. Hõbeda võitis Mariliis Aren OK JOKA/Türilt ajaga 58:52 ja pronksi Elina Lasseron OK JOKAst ajaga 59:40. Meeseenioride arvestuses võitis Raul Laas OK JOKA/Paide 45 punktiga.

Võistluse jätkuna toimus samas 44. Järvamaa orienteerumisteisipäevakute hooaja pidulik lõpetamine ja tublimate autasustamine.

Järvamaa orienteerumispäevakutel toimus tänavu tavapäraselt kaheksa etappi. Etapid toimusid erinevates paikades- Paides, Keavas, Viljandis, Tääksis, Aegviidus, Kellissaares, Olustveres, Mustla-Nõmme ja erinevate rajameistrite korraldusel.

Kokku osales sel aastal päevakutel 310 inimest, kes startisid päevakutel kokku 628 korral. 15 inimest osalesid kõikidel päevakutel. Keskmiselt oli ühel päevakul 79 osalejat.

Kokku on Järvamaa päevakute 44. aastase ajaloo jooksul toimunud 348 päevakut 20 134 osaluskorraga.

45. Järvamaa orienteerumisteisipäevakute hooaeg saab alguse 2021. aasta aprillikuus.

TULEMUSED

44. Järvamaa orienteerumispäevakute koondarvestus

NI võistlusklass – Mariliis Aren 162 p, Rita Ojala 134 p, Siiri Poopuu 130 p.

MI võistlusklass – Artur Soo 134 p, Kaarel Kallas 122 p, Raido Aren 122 p.

NII võistlusklass – Lea Tusis 119 p, Anu Pallon 86 p, Elo Piir 75 p.

MII võistlusklass – Maarius Kotsulim 145 p, Raiko Alliksaar 122 p, Kristo Keevend 122 p.

M40 võistlusklass – Allan Anniste 112 p, Gert Saamann 92 p.

M50 võistlusklass – Vahur Palu 142 p, Kalmer Keevend 141 p, Ahto Karu 133 p.

Algajate osalusklass – Annaliisa Aren 8x, Karl Märten Aren 8x, Christofer Valang 6x, Oliver Poopuu 5x.