Järvamaale lisandus taas tosin koroonapositiivset

Anne Põder
Copy
Koroonatestimine Paides jätkus ka pühade ajal.
Koroonatestimine Paides jätkus ka pühade ajal. Foto: Dmitri Kotjuh

Viimase ööpäevaga lisandus Eestisse 561 positiivset koroonaviiruse testi tulemust, millest 12 inimest on Järvamaale sissekirjutatud.

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 5942 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 561 ehk 9,4 protsenti testide koguarvust.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 357 inimesel. 280 uutest haigusjuhtudest on Tallinnas.

Ida-Virumaale lisandus 73, Tartumaale 38, Lääne-Virumaale 24, Pärnumaale 17 ja Järvamaale 12 uut positiivset koroonaviiruse tuvastamise testi tulemust. Võrumaale lisandus kaheksa, Põlvamaale seitse ning Raplamaale viis uut positiivset testi tulemust. Jõgevamaale, Läänemaale, Saaremaale ja Viljandimaale lisandus kolm uut nakatunut ning Hiiumaale ja Valgamaale üks positiivne koroonaviiruse testi tulemus. Kuuel positiivse testitulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 505,88 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 9,4 protsenti.

Terviseameti jälgimisel on üle 29000 inimese

Põhja regionaalosakonna jälgimisel on üle 18300 inimese, kellest 3684 on nakatunud.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on üle 6000 inimese, kellest nakatunud on 1637.

Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üle 3000 inimese, kellest 658 on nakatunud.

Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 1800 inimest, kellest 364 on nakatunud.

Haiglas viibib 331 koroonaviirusega nakatunut

19. detsembri hommikuse seisuga viibib haiglas 331 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on 17 patsienti. Koju saadeti 24 inimest, viis inimest viidi üle mitte-COVID-19 osakonda ning viis inimest teise haiglasse. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati 41.

Ööpäeva jooksul suri kaks koroonaviirusega nakatunud inimest – 82-aastane mees ja 93-aastane naine. Kokku on Eestis surnud 170 koroonaviirusega nakatunud inimest.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 1120 COVID-19 haigusjuhtumit 1096 inimesega.

19. detsembri seisuga on tervenenud 13049 inimest. Neist 9913 inimese (76%) haigusjuhtum on lõpetatud, 3136 inimese (24%) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on koroonaviiruse tuvastamise võimekuse tekkimisest 2020. aasta kevadest tehtud enam kui 577314 viiruse SARS-CoV2 määramise testi. Esmaseid positiivseid teste on kokku olnud 21219 (3,7% testide koguarvust). Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Laadi alla HOIA rakendus

Laadi Google Play või App Store’i kaudu oma telefoni mobiilirakendus HOIA, mis teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Samuti saad nii anonüümselt teavitada teisi kasutajaid enda haigestumisest. Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad omavahel anonüümseid koode ning riik, rakenduse tootja ega telefoni tootja ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli. Loe lisa www.hoia.me.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) andmetel on tänase seisuga HOIA rakendust alla laaditud 228728 korda. Läbi rakenduse on end haigeks märgitud 1620 korda, millest aktiivseid haigusjuhte on hetkel 510.

Koroonatestimine.ee koduleht koondab infot saatekirjaga, piiriülese ja tasulise testimise kohta. Lisaks on seal vajalik info arstidele ning tööandjatele. Samuti on sel lehel võimalik broneerida endale aeg saatekirja olemasolul, saada sertifikaadi infot, klienditoe numbreid ja asukoha koordinaate testimiskohtade kohta.

Vähendame kontaktide arvu, katkestame nakkusahelad

Eesti meditsiinisüsteemi ähvardab ülekoormus. Meie eesmärk on peatada viiruse leviku kasv ja püüda olukorda säilitada, et seejärel saavutada nakatunute arvus langustrendi.

Seetõttu peab jõule ja aastavahetust tähistama tänavu ohutult – tähista jõule vaid lähimate pereliikmetega. Enne lähedastega kohtumist veendu, et kõik on terved. Jõule tähistades hoia mõõdukat distantsi ka pereliikmetega.

Haigusel on peiteaeg, seega vähenda igasuguseid lähikontakte juba praegu, et vältida võimalikku nakatumist – selleks, et saaksid jõuludel olla koos perega. Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi.

Eelista sisetingimustele vabas õhus aega veetmist

Mõtle enne välja minekut oma käigud läbi. Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid.

Võimalusel kasuta asjaajamistel e-kanaleid. Jõuluostude tegemisel ajasta need aegadel, mil kauplustes on vähem rahvast. Kontaktivabalt saab oste teha internetis.

Kutsume üles hoiduma talvevaheajal välismaale reisimisest. Välisreisid tuleks koroonaviiruse jätkuvalt kõrge leviku tõttu teistes riikides edasi lükata.

Kui sa oled nakatunud või lähikontaktne, siis püsi kodus. Isegi kui sa pole terviseametilt teavitust veel saanud.

Lisainfot COVID-19 kohta leiab terviseameti veebi- ja Facebooki-lehelt.

Tagasi üles